انتخاب زبان

آخرین اخبار

سوء سیاست‌گذاری مسؤولان استانی دلیل اصلی افزایش مالیات در آذربایجان‌شرقی است

اویان

اویان نیوز: افزایش مالیات استان آذربایجان‌شرقی ناشی از سوء سیاست‌گذاری مسؤولان استانی و عملکرد قاطع اداره کل مالیات زمینه اخذ مالیات بوده است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از فارس، احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر گفت: چالش اخیر مالیاتی در استان آذربایجان‌شرقی ناشی از سوءسیاست مدیران استانی است و در مقابل آن مدیریت صحیح اداره کل مالیات و اقتصاد استان در راستای اخذ مالیات منجر به این تصمیم شده است.

وی با بیان اینکه استان آذربایجان‌شرقی در زمینه پروژه‌های عمرانی، تولیدی درخشش خوبی نداشته‌اند، گفت: استان آذربایجان‌شرقی در زمینه دریافت مالیات طبق گزارش ارائه شده بیشتر از شاخص کشوری بوده شده است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عملکرد مالیاتی استان در سال‌جاری چشمگیر بوده که منجر شده با برخی سیاست‌گذاری‌ها مالیات زیادی نسبت به شاخص کشوری دریافت شده است.

وی با اشاره به اینکه افزایش مالیات منطبق با عملکرد تعیین می‌شود، افزود: تأثیر افزایش ۱۰ درصدی مالیات در سال جدید برای استانی مانند آذربایجان‌شرقی بیشتر خواهد بود.

بیگی با ابراز تأسف از اینکه ارائه آمار غیرواقعی در راستای اشتغال و نرخ بیکاری موجب کاهش اعتبارات است، افزود: افزایش عملکرد مالیاتی استان در این سال تأثیر در سیاست‌گذاری اخذ مالیات در سال جدید شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه عملکرد استان آذربایجان‌شرقی بیشتر از کشور بوده از این رو طبق سیاست‌گذاری‌ها باید در سال جدید ۱۰ درصد بیشتر اخذ شود.

وی اذعان داشت: با تلاش نمایندگان و اعتراضاتی که در زمینه مالیات استان صورت گرفته است خواستار کاهش این میزان هستیم تا از آثار زیانبار آن جلوگیری شود.

نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در زمینه ارائه آمار غیرواقعی در زمینه نرخ بیکاری که به صورت اسناد رسمی منتشر می‌شود، هشدارهای جدی داده بودم که متاسفانه به جایی نرسید و باید منتظر باشیم که در بودجه بندى سهم استان کاهش قابل ملاحظه‌اى پیدا کند.

وی در پایان افزود: اگر به وعده‌ها و تعهدات دولت در سفر استانی توجه کنید می‌بینید هیچکدام از این تعهدات در طول خدمت دولت یازدهم محقق نشده است.

درباره این مطلب نظر دهید