انتخاب زبان

آخرین اخبار

سوریه: درگیری های سنگین در شهر حمص

n00037171-b

اویان نیوز: به گفته فعالان مخالف در سوریه، نیروهای دولتی حمله وسیعی را علیه مناطق تحت کنترل مخالفان سوری در شهر حمص که یکی از بزرگترین شهرهای این کشور است، آغاز کرده اند.

یه گزارش اویان نیوز به نقل از بی بی سی فارسی، براساس گزارش های دریافتی جنگنده های نیروهای دولتی به همراه تانک و خمپاره چندین منطقه را بمباران کرده اند.

به گفته تلویزیون دولتی سوریه ارتش در منطقه خالدیه پیشروی های زیادی داشته و “شماری زیادی از تروریست ها” را در این منطقه کشته است.

فیلم های منتشر شده از این حملات ستونی از دود را در اطراف شهر حمص نشان می دهد. هر چند که تاکنون صحت این فیلم ها تایید نشده است.

یکی از فعالان به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است که امروز شهر حمص شاهد یکی از خشونت بار ترین روزها از زمان آغاز جنگ در سوریه بوده است.

پیشروی های نیروهای دولتی در حمص در حالی صورت گرفته که نیروهای دولتی کنترل یکی از مناطق کلیدی که دمشق، پایتخت را به زادگاه بشار اسد در کوههای نزدیک به مدیترانه متصل می کند، در دست گرفته اند.

سازمان ملل متحد گفته است که بیش از ۹۰ هزار نفر اززمان شروع درگیری ها در سوریه کشته و حدود ۱.۷ میلیون نفر هم مجبور شده اند که به کشورهای همسایه بگریزند.

درباره این مطلب نظر دهید