انتخاب زبان

اخبار و گزارشات

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

سیامک میرزایی به زندان اوین منتقل شد

siamak-mirzaei

اویان نیوز: سیامک میرزایی فعال مدنی آذربایجانی که در شهر پارس آباد بازداشت شد بود، با صدور نیابتی قرار بازداشت، به بند ٢٠٩زندان اوین تهران منتقل شد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از هرانا، سیامک میرزایی فعال مدنی اهل پارس آباد مغان که در محل کار خود در شهر پارس آباد بازداشت و به اداره اطلاعات اردبیل انتقال داده شده بود، طی تماسی که با همسر خود داشته است خبر از صدور نیابتی قرار بازداشتش توسط دادسرای گلستان (جاده ساوه) شعبه سوم دادیاری و انتقال به بند امنیتی ٢٠٩زندان اوین داده است.

پنجشنبه ۲۴تیر۹۵ ماموران امنیتی شهرستان پارس آباد در استان اردبیل به مغازه خواربار فروشی سیامک میرزایی مراجعه و این فعال را بازداشت کردند.

ماموران امنیتی همچنین به منزل شخصی او مراجعه کرده و لوازم شخصی این فعال از جمله کتاب ها و کامپیوتر را ضبط کرده و با خود بردند.

سیامک میرزایی به دلیل فعالیت های هویت طلبانه بارها از سوی ماموران امنیتی بازداشت و در دادگاه انقلاب محاکمه شده است.

وی در جریان اعتراضات نسبت به خشک شدن دریاچه اورمیه در مهرماه ۱۳۹۰ بازداشت و پس از ۴ روز بازداشت با قرار وثیقه سیصد میلیون ریالی آزاد گشته بود.

وی پیشتر در سال های ۸۶،۸۵و۸۹ نیز از سوی ماموران امنیتی بازداشت و با اتهامات تشکیل گروه و اقدام علیه امنیت ملی محاکمه گردیده بود.

این فعال در اردیبهشت و مهرماه۹۰ با شکایت دو ارگان «اداره اطلاعات و اطلاعات نیروی انتظامی» با اتهام مشابه عضویت در گروه های غیرقانونی به ۲ و ۳ سال حبس محکوم شده بود.

سیامک میرزایی فارغ التحصیل رشته مهندسی تولیدات دامی در کنکور ورودی مقطع فوق لیسانس دانشگاه های دولتی ایران در سال ۸۹ ستاره دار شده و از ورود به دانشگاه محروم شد.

درباره این مطلب نظر دهید