انتخاب زبان

آخرین اخبار

سیامک میرزایی به ۱۰ سال حبس و دو سال تبعید محکوم شد

اویان

اویان نیوز: سیامک میرزایی به ۱۰ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید به شهرستان طبس محکوم شده است.

بنا به اطلاع اویان نیوز، سیامک میرزایی فعال مدنی آذربایجانی به اتهام تشکیل گروه برای برهم زدن امنیت کشور به ۱۰ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید به شهرستان طبس از توابع خراسان جنوبی محکوم شده است.

در دادنامه صادره علیه وی از گروهی نامی برده نشده و اتهامات انتسابی به وی مربوط به فعالیت های او در گروه های تلگرامی در جریان اعتراضات  برنامه تلویزیونی فتیله عنوان شده است.

قاضی پرونده در حکم صادره آورده است که با استناد به ماده ۱، ۲، ۳، ۱۲، ۱۴ و ۱۹ قانون مجازات اسلامی مصوبه سال ۱۳۹۲ و ماده ۴۹۸ قانون مجازات اسلامی مصوبه سال ۱۳۷۵ هجری شمسی سیامک میرزایی را به ده سال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی و بر طبق ماده ۲۳ قانون مجازات اسلامی این فعال سیاسی آذربایجانی را به مدت ۲ سال تبعید یا اقامت اجباری در شهرستان طبس از توابع استان خراسان جنوبی محکوم نموده است.

همچنین از کتاب ها و وسایل شخصی ضبط شده سیامک میرزایی با عنوان «وسایل ارتکاب جرم که باعث اشاعه فرهنگ افراطی گری قومی که موجب ارتکاب جرایم بعدی خواهد شد» یاد می شود و بر اساس «مقررات ماده ۲۱۵ از قانون مجازات اسلامی»، قاضی بهرام حسنی دستور معدوم نمودن کلیه اقلام شخصی ضبط شده سیامک میرزایی فعال آذربایجانی را صادر کرده است.

سیامک میزایی روز ۲۴تیر۹۵ در شهر پارس آباد مغان از توابع استان اردبیل بازداشت و به بند ۲۰۹ بازداشتگاه اوین منتقل شد.

سیامک میرزایی فارغ‌التحصیل مهندسی تولیدات دامی بوده و در سال ٨۹ جهت تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس از سوی سازمان سنجش ستاره‌دار اعلام شده بود .

وی پیش از این در سال‌های ٨۵، ٨۶، ٨۹ و ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در مراجع قضایی مربوطه مورد محاکمه قرار گرفته بود.

اداره اطلاعات و سازمان اطلاعات نیروی انتظامی در سال ۹۰ با طرح دو شکایت جداگانه در مجموع باعث صدور ۵ سال حبس برای این شهروند شده بودند.

سیامک میرزایی فعال آزربایجانی در تاریخ ۲۴ تیر ماه سال ۱۳۹۵ در شهر پارس آباد مغان توسط ماموران امنیتی ایران بازداشت شد.

سیامک میرزایی پس از دستگیری در مغان جهت بازجویی به بنده ۲۰۹ اوین تهران منتقل و با اتمام بازجویی‌های سنگینِ چهارماهه‌اش، در روز ۲۲آبان۹۵ به بند عمومی زندان اوین تحویل و از آن زمان تاکنون در وضعیت بلاتکلیفی مطلق بسر می برد.

s 1 s 2 s 3 s 4 s 5 s 6 s 7 ss 1 ss 2 ss 3 ss 4 ss 5 ss 6

سابقه خبر در اویان نیوز:

دادگاه رسیدگی به اتهامات سیامک میرزایی برگزار شد

اولین جلسه دادگاه سیامک میرزایی در دادگاه انقلاب گلستان برگزار شد

ممانعت از آزادی موقت سیامک میرزایی

درخواست صدور قرار وثیقه ۱ میلیارد تومانی برای سیامک میرزایی

قرار بازداشت سیامک میرزایی یک ماه دیگر تمدید شد

سیامک میرزایی به زندان اوین منتقل شد

درباره این مطلب نظر دهید