انتخاب زبان

آخرین اخبار

شاهراه ارتباطی ایران به اروپا کنارگذر ندارد/ توسعه زیر ساخت های اورمیه در انتظار بودجه

6471310

اویان نیوز: از آذربایجان غربی به دلیل هم مرز بودن با سه کشور ترکیه، عراق و جمهوری آذربایجان غربی به عنوان شاهراه ارتباطی ایران به اروپا یاد می شود اما اورمیه با وجود ضرورت و اهمیت توسعه زیرساخت های راه و حمل و نقل تنها مرکز استان کشور است که کنار گذر ندارد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، موقعیت جغرافیایی ویژه آذربایجان غربی دسترسی آسان ایران به بازارهای جهانی را فراهم کرده است به طوری که جاده و ریلهای ارتباط با اروپا و به ویژه مبادی اصلی ورود و خروج کالا و مسافر از کشور به اروپا و بالعکس در آذربایجان غربی قرار دارد.

اما متاسفانه اجرای طرح های توسعه ای در زمینه زیرساخت های راه نه تنها با کندی در حال اجرا بوده بلکه قدمت برخی از طرح های مهم به چندین سال می رسد از جمله جاده بین المللی اورمیه – سرو که از سال ۷۳ آغاز شده ولی هنوز به نتیجه نرسیده است و کمبود اعتبار در این خصوص حرف اول را می زند کمبودی اعتباری که تنها عامل بلاتکلیف ماندن طرح های مهم راه  سازی در استان و اورمیه به شمار می رود.

آذربایجان غربی به لحاظ طول معابر شهری و روستایی بین ۱۰ استان اول کشور قرار دارد که نیازمند اختصاص بودجه بالایی برای ساخت، ترمیم، بهسازی و نگهداری راه هاست، این استان از نظر رتبه بندی راه های اصلی و روستایی در سطح کشور جزو استان‌های با برخورداری متوسط است بنابراین با توجه به شرایط توپوگرافی و اقلیمی استان در اقلیم سرد کوهستانی ساخت و نگهداری راه ها همواره با مشکلات بیشتری نسبت به سایر مناطق کشور روبرو بوده و توجه ویژه ای در خصوص حمایت های مالی و اعتباری را نیازمند است.

بی توجهی برخی مسئولان به ضرورت توسعه راه های استان و نیز اتمام طرح های نیمه تمام این حوزه از سالهای گذشته تاکنون نه تنها موجب عقب ماندگی در اقتصاد استان می شود بلکه سبب مشکلات فراوانی برای شهروندان از جمله سلب آسایش و تصادفات و … نیز می شود.

اورمیه تنها مرکز استانی است که کنارگذر ندارد

اورمیه مرکز استان آذربایجان غربی با وجود ظرفیت ها و پتانسیل های بالا در حوزه راه و حمل و نقل و… متاسفانه تنها مرکز استانی است که کنارگذر ندارد.

از سه الی چهار سال گذشته طرح احداث کنارگذر شرقی اورمیه کلید خورد و مطالعات آن نیز به اتمام رسید اما با گذشت چندین سال این طرح پشت ایستگاه بی پولی و بی توجهی مسئولان به ضرورت اجرای آن بلاتکلیف رها شده است.

این طرح در ورودی شهر اورمیه قرار دارد و شمال استان را به جنوب استان متصل می کند، با احداث این مسیر مسافران برای تردد از جنوب به شمال استان و برعکس از داخل شهر اورمیه عبور نمی کنند و در این راستا شاهد کاهش ترافیک در داخل شهر اورمیه خواهیم بود.

یکی از نمایندگان مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم آغاز اجرای طرح کنار گذر شرقی اورمیه با گذشت بیش از چهار سال اظهارداشت: متاسفانه اورمیه تنها مرکز استانی است که کنار گذر ندارد و به دلیل نبود کنار گذر در این شهر هم‌‌اکنون شاهد تردد خودروهای سنگین از داخل شهر هستیم.

نادر قاضی پور در گفتگو با خبرنگار مهر  با بیان اینکه همین امر سبب مشکلات فراوانی برای شهروندان اورمیه شده است و آسایش و آرامش شهروندان را با مشکلا تی روبه‌ رو کرده است افزود: روزانه شاهد تردد خودروهای سنگین و نیمه سنگین از جاده‌های اورمیه به استان و کشورهای مختلف هستیم، اما جاده‌های ما ظرفیت این حجم تردد را ندارد.

وی همچنین به رکود پروژه جاده اورمیه به میاندوآب  نیز اشاره کرد و اظهارداشت: این جاده که حدود ۱۴۵ کیلومتر است بیش از دودهه است که باید تعریض شود اما همچنان بلاتکلیف و نیمه کاره رها شده است.

قاضی پور تاکید کرد: همچنین جاده بین الملی اورمیه سرو نیز به طول ۵۵ کیلومتر از سال ۷۳ آغاز شده ولی هنوز به اتمام نرسیده است که جای تاسف دارد.

نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی از بی توجهی به زیر ساخت های راه و حمل و نقل در استان به ویژه اورمیه گلایه کرد و گفت: ضریب نفوذ شبکه ریلی در یک کشور، شاخص مهمی از توسعه اقتصادی بوده ولی با وجود قدمت ۸۰ ساله راه ‌آهن در کشورمان، این زیرساخت مهم توسعه اقتصادی و ترانزیتی در آذربایجان غربی از ضریب نفوذ کمتری برخوردار است.

آغاز عملیات اجرایی کنارگذر شرقی اورمیه در انتظار بودجه

مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی در خصوص توسعه زیر ساخت های راه در استان به ویژه اورمیه گفت: در طی سالهای اخیر فعالیت های گسترده ای در این خصوص صورت گرفته و در حال حاضر طرح های مهمی از جمله راه آهن اورمیه – مراغه، بزرگراه و محورهای مواصلاتی مهمی در حال اجراست.

خلیل محبت خواه در خصوص عدم آغاز علمیات اجرایی کنار گذر شرقی اورمیه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: مطالعات این طرح به طول ۸۸ کیلومتر از سه الی چهار سال گذشته آغاز و به اتمام رسیده اما هنوز اعتبارات مورد نیاز آن تخصیص داده نشده است.

وی با بیان اینکه کنار گذر شرقی اورمیه به صورت چهار بانده احداث خواهد شد افزود: این طرح نیازمند ردیف اعتباری است که در طول برنامه پنجم توسعه از آن به عنوان ۲۱۵ یاد می شود هم اکنون این ردیف اعتباری اخذ شده ولی هنوز تخصیص نیافته است.

محبت خواه با بیان اینکه به محض تخصیص اعتبار عملیات اجرایی این طرح آغاز می شود عنوان کرد: به دلیل اجرای این طرح در طول شهر اورمیه نیازمند تملک اراضی زیادی هستیم که باید قبل از اجرا این مورد را اجرایی کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی اعتبار مورد نیاز این طرح را ۲ هزار میلیارد ریال برآورد کرد و گفت: این طرح در ورودی شهر اورمیه قرار دارد و شمال استان را به جنوب استان متصل می کند.

محبت خواه اظهارداشت: در صورت اجرای این طرح بزرگراه اورمیه – میاندوآب، آزاد راه شهید کلانتری اورمیه و نیز محورهای اورمیه – سلماس و اورمیه سرو به همدیگر متصل می شوند.

نباید فراموش کرد توسعه اقتصاد استان و منطقه حتی کشور را می توان با توجه به زیرساخت های راه و حمل و نقل شاهراه ارتباطی ایران به اروپا سرعت بخشید.

 *******

گزارش: سکینه اسمی

سابقه خبر در اویان نیوز:

آذربایجان غربی : کم‌عرض بودن معابر بزرگ‌ترین عامل بروز تصادفات فوتی

ماکو: انتظار ۲۰ ساله برای تعریض خیابان امام

میاندوآب : شهروندان ناراضی / نبود ایستگاه‌های تاکسی ترمینال / عملیاتی نشدن مطالعات ترافیک شهر

مراغه : انتظار ۱۰ ساله اهالی شهرک گلشهر برای خدمات شهری

اردبیل: پروژه راه‌آهن اردبیل – میانه ۸ ساله شد / وعده های کذب مسئولین

درباره این مطلب نظر دهید