انتخاب زبان

آخرین اخبار

شب شعر تُرکی «قیزیل اؤزن آخیر» در زنجان برگزار شد

شب شعر2

اویان نیوز: مراسم شب شعر تُرکی با عنوان «قیزیل اؤزن آخیر۳» شامگاه سه‌شنبه با حضور گسترده شاعران از سراسر استان زنجان و علاقه‌مندان به شعر و ادب در محل تالار هنر فرهنگسرای امام خمینی زنجان برگزار شد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، در این مراسم در کنار شعر خوانی شاعران پیشکسوت، اشعار شاعران جوان و نوپا نیز به گوش می‌رسید و در راستای ایجاد انگیزه و علاقه در کودکان و نوجوانان برای قدم نهادن در عرصه شعر و ادبیات چند نفر از کودکان که در این مراسم شعر خواندند جوایزی اهدا شد.

اجرای موسیقی سنتی آشیقی با هنرنمایی گروه موسیقی ائل داغی نیز از میان برنامه‌های شب شعر بود.

علی محمدبیانی، رئیس انجمن ادبی قیریل اؤزن درباره این مراسم اظهار داشت: در تلاشیم با برگزاری کارگاه‌های آموزش شعر و ادبیات به رایگان در محل فرهنگسرای امام خمینی در تعلیم و تربیت استعدادهای نوظهور گام برداریم.

وی با بیان برگزاری مراسم شب شعر تُرکی در حاشیه دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های استان زنجان عنوان کرد: با در دست داشتن کمترین فرصتی با برگزاری محافل شعر و ادب با عرضه آثار شاعران در محافل عمومی در راستای افزایش تلاش شاعران و نیز ارتقای ادبیات زنجان تلاش می‌کنیم.

ثریا بخشی با تخلص آیلار که دارای چندین کتاب در عرصه شعر و ادبیات تُرکی و نیز زنجان شناسی است به عنوان شاعر پیشکسوت و فعال استان زنجان در این مراسم با اهدای لوح سپاس و اهدای اثر هنر مس هنرمندان زنجان مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفت.

 شب شعر1 شب شعر2 شب شعر3 شب شعر4

شب شعر5 شب شعر6 شب شعر7

درباره این مطلب نظر دهید