انتخاب زبان

تهران

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

«شورای تامین استان تهران با مجوز گرامیداشت روز جهانی زبان مادری موافقت کرد»

kempeyn imza

اویان نیوز: بر اساس برخی گزارشها شورای تامین استان تهران با مجوز گرامیداشت روز جهانی زبان مادری موافقت کرده است.

به گزارش اویان نیوز، صبح امروز مقامات مسؤول شورای تامین استان تهران طی تماسی با یکی از فعالان مدنی آذربایجان با درخواست مجوز برای گرامیداشت روز جهانی زبان مادری در روز ۲اسفند۹۳ موافقت کرده اند .

به نوشته صفحه ی فیسبوکی که به منظور «کسب مجوز رسمی برای گرامیداشت روز جهانی زبان مادری در ایران » ساخته شده، مقامات مسؤول ضمن اعلام توافق با درخواست مجوز گرامیداشت روز جهانی زبان مادری نسبت به یک بند از متن درخواستی مبنی بر تقبل هزینه اجاره سالن و تامین هزینه مالی مراسم از طرف نهادهای دولتی ایراد گرفته و این خواسته را بر عهده نگرفته اند .

اخیرا گروهی از فعالان آذربایجانی با راه اندازی کمپینی خواستار «کسب مجوز رسمی برای گرامیداشت روز جهانی زبان مادری در ایران» شدند.

این فعالان از شهروندان آذربایجانی خواسته اند با امضای «نامه هایی»، برای گرامیداشت روز جهانی زبان مادری از سوی مسئولان دولتی، مراسم بزرگداشتی برگزار شود.

در این نامه از استاندارهای استان های ترک نشین خواسته شده :« مجوز، جا، هزینه و همکاری های لازم برای برگزاری روز جهانی زبان مادری ( دوم اسفند ۹۳ ) را مبذول فرمایند.»

روز ۲۱ فوریه (۲ اسفند) از سوی سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) به عنوان روز جهانی زبان مادری برگزیده شده است.

در سالهای گذشته همزمان با فرا رسیدن روز جهانی زبان مادری، فعالان آذربایجانی در شهرهای مختلف آذربایجان با برگزاری مراسماتی این روز را گرامی می داشتند.

این مراسمات در اغلب موارد با برخوردهای امنیتی مواجه شده است.

سال گذشته هم زمان با روز جهانی مادری بیش از صد تن از فعالان و شهروندان آذربایجانی به دلیل شرکت در مراسمات گرامیداشت این روز، در شهرهای اهر، تهران و پارساباد مغان از سوی ماموران امنیتی بازداشت شدند.

سابقه ی خبر در اویان نیوز:

«یک امضا برای زبان مادری»

درباره این مطلب نظر دهید