طرح دولت برای تغییر نام شهرستان شوط - پایگاه خبری - تحلیلی اویان نیوز - پایگاه خبری – تحلیلی اویان نیوز طرح دولت برای تغییر نام شهرستان شوط - پایگاه خبری - تحلیلی اویان نیوز

انتخاب زبان

آخرین اخبار

طرح دولت برای تغییر نام شهرستان شوط

qqwwee

اختصاصی اویان نیوز: سال گذشته هئیت دولت طرحی برای تغییر نام شهرستان شوط به فرمانداری این شهرستان ارسال کرده است.

به گزارش اویان نیوز، هئیت دولت سه نام «جابرود، ایران سر و آران شهر» را برای جایگزینی با نام «شوط» به فرمانداری این شهرستان پیشنهاد کرده است.

گفته می شود این طرح با مخالفت شورای شهر شوط متوقف شده ولی احتمال تصویب این طرح و تغییر نام شهرستان شوط به قوت خود باقی است.

در روزهای پایانی سال ۱۳۹۲ طرح مشابهی نیز برای تغییر نام بخش «مرگنلر» در جنوب محال «قاراقویونلو» کلید خورده است.

گفته می شود اعضای شورای بخش «مرگنلر» در جلسه ای با فرماندار شوط خواستار تغییر نام این بخش شده اند.

تحقیر و تمسخر و مشکلات استخدام اهالی این بخش از دلایل تغییر نام بخش «مرگنلر» از سوی برخی از اعضای شورای شهر مرگنلرعنوان شده است.

اعضای شورای بخش «مرگنلر» در گفتگو با فعالان محلی از توقف موقتی این طرح خبر داده و عنوان داشته اند این طرح در زمان شورای پیشین ارائه شده و خبری از جزئیات آن ندارند.

فعالان محلی با انتقاد از عدم همکاری اعضای شورای بخش «مرگنلر» اظهار داشته اند اعضای شورای بخش «مرگنلر» درک درستی از این طرح نداشته و هر لحظه امکان تغییر نام این بخش وجود دارد.

فعالان محلی معتقدند، تغییر نام های تاریخی – جغرافیای در آذربایجان از حدود صد سال گذشته با هدف تغییر هویت تورکی این مناطق صورت می گیرد.

درباره این مطلب نظر دهید