انتخاب زبان

اخلاق در رسانه

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

عدم ذکر منبع خبر اویان نیوز از سوی سایت هرانا

Hrana1

اختصاصی اویان نیوز: سایت “هرانا” اقدام به نشر خبر اختصاصی “اویان نیوز” بدون ذکر منبع آن نموده است.

به گزارش اویان نیوز، سایت “هرانا” خبر اختصاصی مربوط به ” بازداشت ۳۶ تن از فعالین آذربایجانی اورمیه در پل میانگذر شهید کلانتری ” در مورخه ۶ تیر۹۲ را بدون اشاره و ذکر تنها منبع آن منتشر نموده است . پیشتر نیز به دفعات این عمل غیر حرفه ای از سوی سایت محترم “هرانا” تکرار گشته بود، لکن با عدم نتیجه گیری در پیگیری های سایت “اویان نیوز” برای درج منبع خبر از سوی سایت “هرانا” طبق اصول سایت “اویان نیوز”عدم رعایت اخلاق رسانه ای “هرانا” در سایت منتشر می گردد.

سایت “هرانا” که با ادعای مدافع حقوق بشر در ایران فعالیت می کند اخبار حقوق بشری آذربایجان را به صورت گزینشی منتشر کرده و در صورت درج خبر نیز به گونه ای سعی کرده از ذکر منبع و نام بردن از سایت های خبری آذربایجانی خودداری نماید. این عمل غیر حرفه ای سایت هرانا  فقط دراخبار و منابع منتسب به سایت های آذربایجانی ! مشاهده می گردد .

نکته قابل تامل در خبر منتشر شده فوق (بازداشت ۳۶ تن از فعالین آذربایجانی اورمیه در پل میانگذر شهید کلانتری) از سوی سایت “هرانا” عدم اشاره یا به طور صحیح سانسور موضعیت مراسم مورد اشاره در این خبر می باشد. بنا به اشاره منبع اصلی این خبر این فعالین در راه عزیمت به دامنه های سهند جهت شرکت در مراسم بزرگداشت روز جهانی مبارزه با شکنجه و حمایت از قربانبان شکنجه و یادکرد از پروفسور زهتابی بعنوان بزرگترین قربانی شکنجه در آذربایجان بازداشت شدند. حال این سوال مطرح می شود به چه دلیل سایت “هرانا” که ادعای مدافع حقوق بشر در ایران را یدک می کشد از ذکر برگزاری بزرگداشت ۲۶ ژوئن از سوی فعالین آذربایجانی خودداری می نماید؟!

بدیهی است در صورت ادامه این روند غیر حرفه ای و عدم ذکر منبع اخبار اختصاصی “اویان نیوز” ، سایت “اویان نیوز” این اقدام غیر حرفه ای سایت “هرانا” را در زبانهای مختلف ترجمه و در فضای مجازی منتشر خواهد کرد .

امید می رود مدیران و گردانندگان سایت “هرانا” با رعایت اصول اولیه خبری، وظیفه ی خود را بعنوان یک رسانه ی بی طرف حقوق بشری بانجام رسانند.

درباره این مطلب نظر دهید