انتخاب زبان

سیاسی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

عقب نشینی روسیه از برخی تحریم های خود علیه ترکیه

1952265647rusyaenflasyon

اویان نیوز: دولت روسیه برخی تحریم های اقتصادی خود علیه ترکیه را کاهش داد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از سایت TRT فارسی، بر اساس لایحه ای که در سایت اینترنتی رسمی دولت روسیه منتشر شده، قوانینی برای ادامه تجارت با شرکت های تُرک و برخی محصولات وارداتی تعیین خواهد شد.

براساس این گزارش، این تصمیم به دلیل «افزایش میزان تورم در روسیه پس از تحریم واردات برخی محصولات از ترکیه»، گرفته شده است.

با آغاز سال جدید میلادی ارزش روبل به شدت افت کرده است.

وزارت اقتصاد و توسعه روسیه نیز، اعلام کرده که در خصوص عدم اعمال تحریم به برخی شرکت های ترکیه، اقدام می کند.

به نوشته روزنامه کومرسانت روسیه، کاهش تحریم ها روسیه برای جلوگیری از بروز مشکل برای ساخت برخی پروژه های جام جهانی ۲۰۱۸ اتخاذ شده است.

بر اساس این لایحه، شرکت های ترکیه برای ادامه فعالیت در روسیه مجبور به شراکت با روس ها بوده و تنها قادر به داشتن سهمی به میزان ۲۵ درصد خواهند بود.

چهار روز پس از سرنگونی یک بمب‌افکن روسی توسط ترکیه در مرز سوریه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه با صدور فرمانی خواهان وضع تحریم‌های اقتصادی علیه ترکیه شد.

ممنوعیت واردات بعضی کالاهای ترکیه به روسیه، محدودیت‌هایی علیه شرکت‌های ترکیه و شهروندان این کشور از جمله این تحریم‌هاست.

بنا بر فرمان ریاست جمهوری روسیه مقررات مربوط به ویزا بین دو کشور هم با سخت‌گیری‌های بیشتری روبرو خواهد شد.

همچنین آژانس‌های مسافرتی روسیه موظف می‌شوند از ابتدای سال ۲۰۱۶ میلادی فروش تورهای ترکیه را متوقف کنند. گردشگران روس بخش بزرگی از توریست‌های ترکیه را تشکیل می‌دهند.

سابقه خبر در اویان نیوز:

دستور پوتین برای وضع تحریم‌های اقتصادی علیه ترکیه

درباره این مطلب نظر دهید