انتخاب زبان

آخرین اخبار

علیرضا منادی: آلودگی مس سونگون برای آذربایجان و سود آن برای کرمان است

sungun

اویان نیوز: عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به آلودگی ناشی از مس سونگون گفت: متاسفانه تنها عایدی ما از مس سونگون همین آلودگی است و سود آن برای استان کرمان است چرا که مس ما را در کرمان ذوب می‌کنند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا منادی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مس سونگون همچنین موجب آسیب رساندن به جنگل‌های ارسباران هم می‌شود، افزود: هر جایی که معدن کاری باشد، محیط زیست آسیب می‌بیند.

منادی ادامه داد: سخت‌ترین نوع اجرای هر قانونی در آذربایجان‌شرقی اتفاق می‌افتد و به بیانی دیگر هر قانونی سختی‌اش فقط در استان ما اجرا می‌شود.

وی با اشاره به عدم جذب بودجه توسط مدیران آذربایجان‌شرقی افزود: در آذربایجان راهنمای درست و حسابی نیست و تمام اینها تنها به یک مدیر بستگی دارد که چطور بتواند بودجه را جذب کند.

منادی با تاکید بر سهم اندک استان در شرکت‌های دانش بنیان هم تصریح کرد: تمام این کاستی‌ها و رتبه‌های اندک فقط به مسئولان استانی و عدم توانایی جذب بودجه توسط آنها ربط دارد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس اظهار داشت: برای دریاچه اورمیه هیچ اقدامی نشده است، روحانی با حضور در استان وعده‌هایی داد اما همچنان تغییر در شرایط این دریاچه حاصل نشده است.

به گفته عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات، همچنان در مدارس مشکلاتی درباره تجهیزات گرمایشی و بخاری وجود دارد که باید هرچه زودتر وزارت آموزش نسبت به تهیه آن اقدام کند.

سابقه ی خبر در اویان نیوز:

اعتبار ملی یکی از شهرستان‌های استان کرمان ‌به اندازه کل ‌آذربایجان‌شرقی

نماینده مردم ورزقان: ۷۰ درصد کارکنان شرکت مس سونگون ورزقان غیر بومی هستند

درباره این مطلب نظر دهید