انتخاب زبان

آخرین اخبار

علی رضایی به بند عمومی زندان اوین منتقل شد

ali rizayi

اویان نیوز:  امروز علی رضایی فعال مدنی آذربایجانی از انفرادی زندان اوین به بند عمومی این زندان منتقل شد.

به گزارش اویان نیوز، یکشنبه ۲فروردین۹۴ یکی از نزدیکان علی رضایی در شبکه های اجتماعی عنوان کرده است: علی رضایی فعال مدنی آذربایجانی که ۴۶ روز را در انفرادی زندان اوین سپری کرده بود امروز طی یک تماس تلفنی با همسر خویش از انتقال خود به بند عمومی زندان اوین خبر داد.

علی رضایی صبح روز ۱۵بهمن۹۳، در حین عزیمت به ماموریت کاری، در فرودگاه مهرآباد تهران از سوی ماموران امنیتی بازداشت گردید.

وی در زندان اوین در بازداشت بسر می برد و پرونده ای در شعبه ۶ دادسرای شهید مقدسی برای او تشکیل شده است.

شیوا داداش‌زاده همسر علی رضایی نیز به دلیل «مصاحبه با اصحاب رسانه و خبررسانی در خصوص وضعیت همسرش» از محل کارش در دانشگاه پیام نور کرج اخراج شده است.

 شیوا داداش زاده نزدیک به ۸ سال در دانشگاه پیام نور کرج مشغول خدمت بوده و به عنوان مدیر پژوهش و آموزش این واحد پیام نور انجام فعالیت می‌کرد.

پیشتر داداش زاده، به دلیل اطلاع رسانی در خصوص بازداشت همسرش، به ستاد پیگیری احضار و پس از ضبط مدارک شناسایی اش، تهدید به بازداشت شده بود.

پیش از این علی رضایی روز ۵مهر۹۰ به دلیل شرکت در مراسم خاکسپاری ابراهیم جعفرزاده و مینا کهربایی و فرزندشان در شهر خوی به همراه ده ها تن از شهروندان و فعالان آذربایجانی بازداشت گردیده بود.

علی رضایی متولد ۱۳۶۰ در میاندوآب (قوشاچای) کارشناس ارشد کامپیوتر و در زمینه طراحی سایت و کارهای گرافیکی و چاپ کتاب به زبان تورکی فعالیت داشته است.

سابقه ی خبر در اویان نیوز:

شیوا داداش زاده همسر علی رضایی از محل کار خود اخراج شد

بی خبری از وضعیت علی رضایی فعال آذربایجانی

احضار و تهدید شیوا داداش زاده، به دلیل پیگیری بازداشت همسرش

علی رضایی فعال آذربایجانی بازداشت شد

درباره این مطلب نظر دهید