انتخاب زبان

آخرین اخبار

علی صمد پور و سهند معالی بازداشت شدند

bazdasht

اویان نیوز: علی صمد پور و سهند معالی از فعالین ملی – مدنی ساکن سراب بازداشت شدند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از گونازتی‌وی، سهند معالی روز شنبه ۶مهر۹۲ و علی صمد پور روز دوشنبه ۸مهر۹۲ توسط ماموران امنیتی در شهرستان سراب بازداشت شدند.

بر اساس گزارش گونازتی‌وی، علی صمد پور پس از بازداشت به بازداشتگاه اداره اطلاعات شهر سراب منتقل گردیده است.

سایت آرازنیوز نیز در گزارشی آورده است علی صمد پور روز یکشنبه ۷مهر۹۲ بازداشت و در تماس تلفنی از حضور خود در زندان شهر سراب خبر داده است.

روز ۳مهر۹۲ حکم ۲ سال حبس تعزیری علی صمد پور و ۱ سال حبس تعزیری سهند معالی در شعبه ۶ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی تایید گردید.

رحمان خاطری دادرس دادگاه انقلاب سراب علی صمد پور را به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام و توهین به رهبری به ۲ سال حبس تعزیری و سهند معالی را به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۱ سال حبس تعزیری محکوم نموده است.

این فعالان آذربایجانی روز ۴خرداد۹۱ توسط ماموران امنیتی در سراب بازداشت و به اداره اطلاعات تبریز منتقل شده بودند.

سهند معالی پس از ۲ ماه بازداشت موقت به قید وثیقه ۶۰ میلیون تومانی و علی صمدپور پس از ۵ ماه بازداشت موقت به قید ۱۵۰ میلیون تومانی از زندان سراب آزاد شده بودند.

علی صمدپور که از بیماری غش رنج می برد در مدت بازداشت به دلیل اعمال فشار و شکنجه ماموران امنیتی اداره اطلاعات تبریز دوبار بیهوش و به بیمارستان امام رضا تبریز منتقل شده بود. وی یکبار نیز به دلیل ضرب و شتم ماموران زندان سراب بیهوش و به بیمارستان امام خمینی سراب منتقل شده بود.

در خرداد سال ۹۱ نزدیک به ۴۰ تن از فعالین آذربایجانی توسط ماموران امنیتی در سراب بازداشت شده بودند.

استفاده از این خبر فقط با ذکر “ویرایش خبر از اویان نیوز” مجاز است.

 سابقه خبر در اویان نیوز:

سراب: ۶ سال زندان برای ۴ فعال آذربایجانی

درباره این مطلب نظر دهید