انتخاب زبان

آخرین اخبار

علی هدایتی از زندان مهاباد آزاد شد

eli

اختصاصی اویان نیوز: امروز علی هدایتی زندانی سیاسی آذربایجانی پس از پایان دوران محکومیت خود از زندان مهاباد آزاد شد.

بنا به اطلاع اویان نیوز، دوشنبه ۶مرداد۹۳ علی هدایتی زندانی سیاسی آذربایجانی اهل تیکان تپه (تکاب) پس از گذراندن دوران محکومیت خود از زندان مهاباد آزاد شد.

در روزهای گذشته به رغم موافقت شورای طبقه بندی زندان مهاباد با مرخصی پایان حبس علی هدایتی، دادستان مهاباد در اقدامی نامتعارف با ارجاع درخواست این فعال آذربایجانی به اداره اطلاعات مهاباد مانع از آزادی پیش از موعد وی شده است.

پیشتر روز ۳۰اردیبهشت۹۳ شورای طبقه بندی زندان مهاباد با درخواست مرخصی علی هدایتی مخالفت نموده بود.

به گفته نزدیکان علی هدایتی، مسئولان زندان مهاباد «بر طبق بخشنامه قوه قضائیه» با درخواست مرخصی این فعال مدنی مخالفت نموده اند.

روز دوشنبه ۱۴بهمن۹۲ علی هدایتی پس از مراجعه به شعبه اجرای احکام شهر تیکان تپه (تکاب) بازداشت و برای سپری کردن دوران محکومیت خود به زندان شهر مهاباد انتقال یافت.

شهریور سال ۱۳۹۲ علی هدایتی در شعبه ۱ دادگاه انقلاب مهاباد به اتهام تبلیغ علیه نظام به نفع حرکت ملی آذربایجان به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

این حکم در شعبه ۱۰ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی توسط قاضی جلیل زاده تأیید شد .

وی به همراه یدالله دشتی و رامین رضایی از دیگر فعالان مدنی آذربایجانی اهل تیکان تپه(تکاب) روز ۱۲مرداد۹۲ در شعبه‌ی ۱ دادگاه انقلاب مهاباد محاکمه شد.

علی هدایتی به همراه یدالله دشتی(ائلمان) پس از اولین بازی آسیایی تیم تراکتورسازی مقابل الجزیره توسط ماموران امنیتی بازداشت و به اداره اطلاعات قوشاچای (میاندوآب) منتقل شد.

پیش از آن نیز علی هدایتی در جریان اعتراضات شهریور سال ۹۰ ملت آذربایجان نسبت به خشک شدن دریاچه اورمیه به همراه رامین رضایی و چند تن دیگر از فعالان شهر تیکان تپه(تکاب)  توسط ماموران امنیتی بازداشت و به اداره اطلاعات اورمیه منتقل شده بود.

وی در سالهای گذشته به دلیل فعالیت های هویت طلبانه خود بارها از سوی ماموران امنیتی احضار و مورد بازجویی قرار گرفته و محل کسب وی از سوی ماموران امنیتی مورد بازرسی و تفتیش قرار گرفته است.

در جریان تغییر و نامگذاری اماکن عمومی و محل کسب در شهر تکاب که باعث اعتراض جمع کثیری از مردم و بازاریان قرارگرفته بود، ماموران اداره اماکن عمومی بارها محل کسب علی هدایتی را بازرسی کرده و وی را در آن زمان به  این اداره جهت بازجوی انتقال دادند.

پس از آن نیز در جریان نصب مجسمه مولوی کرد در شهر تکاب ماموران اداره اماکن عمومی محل کسب وی را مورد تفتیش قرار داده  و نامبرده را به اداره اماکن احضار نمودند.

علی هدایتی ۳۱ ساله از هنرمندان شهر تیکان تپه(تکاب) و مدیر مسئول اسبق نشریه دانشجویی «آیدین» در سالهای ۸۷-۸۸ دانشگاه جامع علمی کاربردی تیکان تپه می باشد .

سابقه خبر در اویان نیوز:

کارشکنی دادستان مهاباد با آزادی علی هدایتی

مخالفت مسئولان زندان مهاباد با مرخصی علی هدایتی

یدالله دشتی (ائلمان) از زندان مهاباد آزاد شد

اختلال در سیستم گرمایشی زندان مهاباد

علی هدایتی وارد دومین ماه حبس شد

تیکان تپه: تهدید به پلمپ محل کسب یدالله دشتی فعال تورک زندانی

تیکان تپه: یدالله دشتی فعال آذربایجانی به زندان مهاباد انتقال یافت

تیکان تپه: علی هدایتی فعال آذربایجانی به زندان مهاباد انتقال یافت

تیکان تپه : دو فعال آذربایجانی به ۱۱ ماه زندان محکوم شدند

دادگاه رسیدگی به اتهامات سه فعال مدنی آذربایجانی برگزار گردید

تیکان تپه: ۳ فعال آذربایجانی به دادگاه انقلاب احضار شدند

علی هدایتی و ائلمان (یدالله) دشتی به اداره اطلاعات قوشاچای منتقل شدند.

دستگیری فعالان مدنی آذربایجانی در تیکان تپه (تکاب )

درباره این مطلب نظر دهید