انتخاب زبان

اردبیل

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

غارهای استان اردبیل ناشناخته مانده‌اند

kohul

اویان نیوز : مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از ایجاد زمینه شناسایی، معرفی و استفاده از جاذبه‌های علمی و گردشگری غارهای طبیعی استان خبر داد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا، علی حمیدی در برنامه غار نوردی و پاکسازی غارهای داشکسن در شهرستان مشگین شهر، تصریح کرد: غارهای استان به عنوان مناطق اصلی گردشگری تاکنون ناشناخته مانده که تلاش می شود با همکاری اداره‌های مرتبط زمینه بهره مندی و استفاده گردشگران از غارهای استان فراهم شود.

وی اظهار کرد: بر اساس مصوبه هیات دولت مبنی بر تشکیل کارگروه ملی غار شناسی، کارگروه استانی این مصوبه نیز در استان اردبیل تشکیل شده و ریاست آن به عهده معاونت عمرانی استانداری و دبیری کارگروه نیز به عهده اداره حفاظت محیط زیست استان گذاشته شده است.

حمیدی ادامه داد: این کارگروه در حوزه‌های مختلف مدیریت، حفاظت و بهره برداری غارها مطالعات جامعی را آغاز کرده تا با شناسایی غارهای استان زمینه استفاده بیشتر از این پدیده نادر طبیعی را فراهم کند.

وی گفت: شهرستان مشگین شهر در کنار جاذبه‌های متعدد تاریخی، باستانی و طبیعی دارای غارهای متعدد است که می‌تواند در توسعه صنعت گردشگری این شهرستان و استان نقش مهمی داشته باشد.

به گزارش ایسنا، روستای داشکسن در ۳۲ کیلومتری شرق مشگین شهر و در بالادست شهر لاهرود واقع شده و دارای بیش از ۱۰دهنه غار با اعماق مختلف است.

درباره این مطلب نظر دهید