انتخاب زبان

آخرین اخبار

غرب آذربایجان : دستاورد مهاجران کرد در ماکو

maki

اختصاصی اویان نیوز: در سالهای اخیر، حضور و فعالیت مهاجرین کرد به مسئله ای بغرنج در اکثر شهرهای غربی آذربایجان بدل شده است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از وبلاگ ماکی سسی در سال های اخیر مهاجرت اکراد به شهرستان ماکو  با حمایت نهاد های دولتی و سازمان های تروریستی با هدف تغییر ترکیب جمعیتی این شهرستان سرعت بیشتری گرفته است .

وبلاگ ماکی سسی با ذکر این نکته که حضور و فعالیت مهاجرین کرد در سطح شهر ماکو باعث ایجاد مشکلات عدیده ای برای ساکنین بومی این شهرشده، عنوان می کند: قاچاق مواد مخدر و سوخت و باندهای فحشا با حمایت سازمانهای تروریستی کرد سازماندهی می شود .

این گزارش می افزاید: در کلاس های درسی ماموستاها در مسجد پیامبر با توزیع کتابهایی همچون “آپو کیست؟”  “پ.ک.ک چیست؟” سعی در فریب جوانان و جذب آنان به گروه های  تروریستی می شود.

در ادامه این گزارش آمده است: چندین خانه در زیر کوه پایه های این شهر که جزء اراضی ملی محسوب می شود احداث شده است و مسئولین، اقدام موثری در این باره انجام نداده اند.

در این گزارش با اشاره به زورگیری و باج گیری سازمانهای های تروریستی در روستاهای مرزی شهرستان ماکو، نام چندین نفر از افراد مرتبط با این سازمان عنوان شده که به صورت آزادانه و تحت عنوان انجمن اسلامی بزرگ غرب کشور و با بودجه دولتی در حال سازماندهی و تبلیغ سازمان های تروریستی می باشند.

در انتهای این گزارش نویسنده با اشاره به شهادت چند تن از شهروندان ماکو در سالهای اخیر خواستار توجه بیشتر مسئولان و کنشگران آذربایجانی به مسئله حضور مهاجران پردردسر کرد شده است.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

درباره این مطلب نظر دهید