انتخاب زبان

اردبیل

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

فاضلاب نیروگاه اتمی ارمنستان؛ آلودگی محیط زیست اردبیل و عامل بروز سرطان

mugan

اویان نیوز: به گفته سخنگوی فراکسیون حفظ محیط زیست مجلس ورود فاضلاب نیروگاه اتمی و کارخانه آلومینیوم ارمنستان به رود ارس حیات آن را به مخاطره انداخته است.

به گزارش اویان نیوز، کمال‌الدین پیرموذن در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: مایه تأسف است که ورود این مواد آلاینده به رودخانه ارس به صورت مستقیم حیات این رودخانه و ساکنان حریم آنها را به مخاطره انداخته و اسباب نارضایتی‌های بسیار زیادی را در شمال استان اردبیل فراهم کرده است.

وی افزود: این امر باعث شده تا سرطان در منطقه مغان سالانه هزاران نفر را به کام مرگ بکشاند و بر دغدغه‌ها و مشکلات ساکنان این منطقه بیفزاید.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: از مسئولان کشوری درخواست می‌کنیم در اسرع وقت از هر اهرم ممکن استفاده کنند تا به این فاجعه زیست محیطی و انسانی پایان داده شده و با مسببان آن نیز برخورد قانونی انجام شود.

پیرموذن عنوان کرد: به هیچ‌وجه برای ما مقبول و پسندیده نیست که با یک اقدام نامناسب کشور همسایه بر دغدغه‌ها و نگرانی‌های مردم بیفزاییم یا زمینه‌ای را فراهم کنیم تا اسباب گله‌مندی و ناراحتی مردم فراهم آید.

بر اساس آخرین برآوردها استان اردبیل در سرطان معده بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.

اردیبهشت سال جاری فرهاد پورفرضی رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات از وجود ۱۷۰۰ بیمار سرطانی در این استان خبر داد.

سابقه خبر در اویان نیوز:

رتبه اول اردبیل در سرطان معده ‌

مغان : کارخانه آلومینیوم ارمنستان عامل اصلی سرطان

آب شرب پارس‌آباد آلوده به فاضلاب صنعتی ارمنستان است

درباره این مطلب نظر دهید