انتخاب زبان

آخرین اخبار

فرار سرمایه و افزایش مهاجرت در آذربایجان شرقی با افزایش ۱۳.۹ درصدی مالیات

اویان

اویان نیوز: افزایش مالیات در آذربایجان شرقی موجب فرار سرمایه و افزایش مهاجرت می شود.

به گزارش اویان نیوز به نقل از نصر، رئیس انجمن مدیران صنایع آذربایجان شرقی از افزایش ۱۳.۹ درصدی مالیات آذربایجان شرقی در قانون بودجه سال ۹۶ به شدت انتقاد کرد و گفت: این روند موجب فرار سرمایه از آذربایجان شرقی و افزایش مهاجرت می شود.

سید باقر شریف زاده با انتقاد از افزایش نا متعارف مالیات آذربایجان شرقی در قانون بودجه سال ۹۶، گفت: دولت در قانون بودجه سال ۹۶ دو منبع درآمد دارد که یکی نفت و دیگری مالیات است؛ افزایش مالیاتی در کل کشور برای تمام استان ها به طور متوسط ۹.۴ درصد است که این رقم برای آذربایجان شرقی ۱۳.۹ درصد و حدود ۶۰ درصد از متوسط کشوری بالاتر است.

وی افزود: رقم افزایش مالیات در استان تهران ۶.۷ درصد، در آذربایجان غربی ۷ درصد و در استان اصفهان ۲ درصد است.

رئیس انجمن مدیران صنایع آذربایجان شرقی تصریح کرد: این روند ناصواب و غیر عادلانه باید متوقف شود، چرا که از لحاط بار روانی هم تاثیر بیشتری در فضای اقتصادی آذربایجان شرقی می گذارد که چرا باید افزایش مالیات در اصفهان ۲ درصد و در تبریز ۱۴ درصد باشد؟

شریف زاده گفت: این روند موجب فرار سرمایه از آذربایجان شرقی و افزایش مهاجرت می شود. هیچ عقل سلیمی قبول نمی کند در استانی سرمایه گذاری کند که در آن مالیات بیشتری باید نسبت به سایر استان های کشور پرداخت کند.

درباره این مطلب نظر دهید