انتخاب زبان

آخرین اخبار

فراکسیون مناطق تُرک نشین با حضور ۱۰۰ نماینده تشکیل شد

4689059_152

اویان نیوز: سخنگوی فراکسیون مناطق تُرک نشین از تشکیل این فراکسیون با حضور ۱۰۰ نماینده و تعیین هیأت رئیسه آن به ریاست مسعود پزشکیان خبر داد.

به گزارش اویان نیوز، زهرا ساعی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: فراکسیون مناطق تُرک نشین امروز با حضور صد نماینده مجلس تشکیل شد که ۲۵ نفر عضو شورای مرکزی هستند . در این جلسه انتخابات هیأت رئیسه نیز برگزار شد که به موجب آن مسعود پزشکیان به عنوان رئیس فراکسیون برگزیده شد.

به گفته وی، نادر قاضی پور نماینده اورمیه و رضا کریمی نماینده اردبیل به عنوان نواب رئیس ، محمد حسن نژاد نماینده مرند و جلفا و شهاب الدین بی مقدار نماینده تبریز به عنوان دبیران و ساعی به عنوان سخنگو انتخاب شدند.

سخنگوی فراکسیون مناطق تُرک نشین در توضیح هدف تشکیل این فراکسیون گفت :‌با توجه به گستردگی مناطق تُرک نشین در سراسر کشور و مدیریت راهبردی برای حل مشکلات در این مناطق این فراکسیون با حضور نمایندگان تُرک زبان تشکیل شد که هدف آن استفاده از ظرفیت نمایندگان برای رفع مشکلات مناطق ترک نشین است.

وی افزود: ‌با توجه به اینکه نمایندگان عضو این فراکسیون در کمیسیون های مختلف عضو هستند، به دنبال آن هستیم تا مشکلات مربوط به حوزه ‌های مختلف را از طریق اعضای فراکسیون عنوان کنیم.

درباره این مطلب نظر دهید