انتخاب زبان

آخرین اخبار

فردین مرادپور اعتصاب غذا کرد

ferdin

اویان نیوز : دیروز فردین مرادپور فعال دربند آذربایجانی به اعتصاب غذای خشک دست زد .

به گزارش صفحه فیس بوکی فردین مرادپور ، شنبه ۱۱ خرداد ۹۲ فردین مرادپور فعال ملی – مدنی آذربایجانی در اعتراض به عملکرد دادگستری تبریز در ارتباط با عدم احتساب مدت حبس خود به اعتصاب غذای خشک دست زد. این فعال مدنی آذربایجانی از تاریخ ۲۶ خرداد ۸۹ در زندان تبریز بسر می برد ولی مسئولین زندان  تبریز در اقدامی  مبنا شروع حکم وی را از اردیبهشت ۹۰ قرار داده اند. این فعال آذربایجانی در اعتراض به عدم احتساب این مدت از حکم ۶ ساله خود دست به اعتصاب غذای خشک زده است. گفتنی است با آغاز اعتصاب غذای این زندانی سیاسی بیم آن می رود مسئولین زندان وی را به بند ویژه انتقال دهند.

پیشتر فردین مرادپور در جریان پرونده سازی مسئولین بند ۸ کاردرمانی و تعدادی از زندانیان غیر سیاسی حاضر در این بند که به ضرب و شتم وی منجر شد دست به اعتصاب غذای ۱۴ روزه زده بود.

گفتنی است نهادهای امنیتی در چندین نوبت درصدد پرونده سازی برای این فعال آذربایجانی بر آمده اند که وی از هرگونه اتهامات در خصوص این پرونده سازی تبرئه شده است.

یادآور می شود فردین مرادپور فعال ملی – مدنی آذربایجانی در اعتراضات ۱ خرداد ۸۸ در پارک ائل گولی تبریز به ضرب گلوله ماموران امنیتی زخمی و بازداشت شده بود. وی در دادگاه انقلاب تبریز به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی و حمل و نگهداری مواد محترقه به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

سابقه خبر در اویان نیوز:

مادر فردین مرادپور در گفتگوی تلفنی : با آزادی مشروط فردین موافقت نشد

دیدار جمعی از فعالین آذربایجانی با خانواده فردین مرادپور

محدودیت های جدید برای فردین مرادپور در زندان تبریز

با درخواست کتاب مهدی حمیدی شفیق و فردین مراد پور مخالفت شد

فردین مرادپوراز اقدام به اعتصاب غذا منصرف شد

فردین مرادپور دست به اعتصاب غذای خشک زد

درباره این مطلب نظر دهید