انتخاب زبان

آذربایجان شرقی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

فرماندار مرند: فاضلاب مرند به کندی پیش می‌رود/ مسئولان به وعده‌های خود عمل کنند

13911220000717_PhotoA

اویان نیوز: فرماندار شهرستان مرند ضمن انتقاد از روند کند فاضلاب شهری در مرند گفت: بیش از ۱۵ سال است که فقط ۵۰ درصد جمعیت شهری مرند زیرپوشش خدمات فاضلاب شهری هستند.

به گزارش فارس ، بهنام رضوانی در شورای اداری شهرستان مرند ضمن ارائه گزارشی از موقعیت جغرافیایی و اقتصادی شهرستان مرند اظهار کرد: شهرستان مرند با داشتن بیش از ۲۴۰ هزار نفر جمعیت، پرجمعیت‌ترین شهر استان بعد از تبریز است، از این رو مردم خواستار تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام مصوبات قبلی سفرهای ریاست جمهوری در شهرستان مرند هستند.

وی افزود: از مجموع سه سفر باید اعلام کنم که از سفر اول و ۳۴ طرح مصوب، ۹۵ درصد تحقق یافته، از سفر دوم و ۴۹ طرح مصوب ۳۳ درصد محقق شده و از سفر سوم نیز از ۲۴ طرح مصوب ۲۳ درصد آن اجرایی شده است.

رضوانی تصریح کرد: از طرح‌های نیمه‌تمام مانده هم می‌توان به ورزشگاه ۵ هزار نفری مرند که ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته، اشاره کرد.

وی گفت: هم‌اینک نیازمند تأمین اعتبار برای تجهیز بیمارستان جدید مرند با وجود تکمیل ساختمان و تحویل آن از سوی وزارت راه و شهرسازی به دانشگاه علوم پزشکی هستیم.

رضوانی بیان داشت: تکمیل طرح‌هایی نظیر شهرک صنعتی شماره ۲ مرند، ساختمان کتابخانه مرکزی، ساختمان دانشکده فنی و مهندسی و مهم‌تر از آنها انتقال آب رودخانه ارس به دشت‌های مرند، تأمین آب شرب شهر مرند، تحقق فرمانداری ویژه مرند، ادامه بزرگراه مرند- جلفا، مرند- اوغلی و مرند- بازرگان خواسته دیگر مردم منطقه است که اجرای آنها به دلایل مالی و حقوقی تاکنون محقق نشده است.

فرماندار مرند در ادامه مشکل آب شرب و کشاورزی شهرستان مرند را برای منطقه مهم و ضروری دانست و یادآور شد: در طول دولت نهم و دهم، اقدامات خوبی در بازسازی و مقاوم‌سازی ۲۸ مدرسه در قالب ۳۰۷ کلاس درس با اعتباری بالغ بر ۱۴٫۵ میلیارد تومان، مقاوم‌سازی ۸ هزار واحد مسکونی روستایی توسط بنیاد مسکن، احداث ۱۹۰ کیلومتر راه روستایی مناسب، گازرسانی به ۳۸ روستا، واگذاری بیش از یک‌هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی در قالب مسکن مهر صورت گرفته است که از اقدامات قابل توجه دولت نهم و دهم در شهرستان مرند بوده است.

رضوانی در ادامه خواستار تأمین اعتبار مورد نیاز برای تجهیز بیمارستان جدید و راه‌اندازی آن تا آخر اردیبهشت‌ماه شد.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه شهرستان مرند از نظر بهداشتی با مشکلاتی مواجه است و تنها بیمارستان قدیمی ۶۰ ساله آن با امکانات کم قادر به پاسخگویی به نیازهای بهداشتی و درمانی مردم مرند و سایر شهرهای همجوار نیست، نیازمند مساعدت دولت هستیم.

رضوانی در پایان ضمن انتقاد از روند کند فاضلاب شهری در مرند ابراز داشت: متأسفانه بیش از ۱۵ سال است که فقط ۵۰ درصد جمعیت شهری مرند زیرپوشش خدمات فاضلاب شهری هستند و از این‌رو بر تسریع اجرای این پروژه تأکید داریم.

درباره این مطلب نظر دهید