انتخاب زبان

اقتصادی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

فقط 14 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد شد

iran_bikari201203

اویان نیوز: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی دامن زدن به مسائل حاشیه ای را از مهمترین نقاط ضعف احمدی نژاد خواند و گفت: نرخ بیکاری در این دو دولت قابل قبول نیست و فقط ۱۴ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد شده و میزان بیکاران از ۲٫۶ میلیون نفر به ۳٫۵ میلیون نفر افزایش داشته است.

به گزارش اویان نیوز، جعفر قادری در گفت و گو با مهر در خصوص اظهارات رئیس جمهور در صدا و سیما گفت: بر اساس اطلاعات و آمار دولت احمدی نژاد در مدت ۸ سال تصدی خود ۷۲۰ میلیارد دلار درآمد ارزی داشته این درحالی است که درآمد ارزی سه دولت قبل روی هم ۴۳۲ میلیارد دلار بوده است یعنی کل دولت های گذشته به اندازه ۷۵ درصد درآمدهای دولت احمدی نژاد درآمد داشتند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ادامه داد: با این حجم درآمدها رشد اقتصادی دولت احمدی نژاد قابل قبول نیست، متوسط رشد اقتصادی در دولت نهم و دهم بین ۴ تا ۵ درصد بوده که در مقابل درآمد های این دولت ها بسیار اندک است.

وی با انتقاد از افت شدید ارزش پول ملی در دولت احمدی نژاد گفت: دلار در این دو دولت از ۹۰۲ تومان به ۳۴۰۰ تومان افزایش قیمت داشته و قیمت سکه نیز از ۹۶ هزار تومان به یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

قادری با اشاره به اظهارات احمدی نژاد مبنی بر افزایش حجم تولید خودرو در سال های تصدی وی در دولت گفت: قیمت پراید در دوران مدیریتی ایشان از ۶ میلیون ۸۰۰ تومان در سال ۸۴ به ۱۶ میلیون تومان در سال ۹۲ افزایش داشته علاوه بر این در سال ۹۱ تولید خودرو شدیدا کاهش یافته و به ۹۲۰ هزار خودرو رسیده است.

وی با بیان این که در دولت نهم و دهم اختلاس بانک ها بیش از قبل بود گفت: در طول دوران دولت نهم و دهم در حالی ظرفیت های عمرانی افزایش یافت که امروز حجم قابل توجهی از مطالبات پیمانکاران باقی مانده و دولت به آن ها بدهکار است.

وی ادامه داد: بسیاری از پیمانکاران ورشکسته شده و مجبور به اخراج کارکنانشان شدند.

قادری همچنین وضعیت شرکت های خدماتی آب، برق و گاز را وخیم خواند و گفت: شرکت های خدماتی مثل آب، برق و گاز به دلیل برداشت هایی که طی این دو دولت از حساب های آن ها شده وضعیت خوبی ندارند و نمی توانند حداقل خدمات خود را

قادری تاکید کرد: مدل اقتصادی دولت احمدی نژاد مدل اقتصاد دولتی بوده و فضا برای فعالیت بخش غیر دولتی تنگ تر شده است و بسیاری از سرمایه گذاران بخش غیر دولتی که خود را رقیب دولت می دانستند سرمایه های خود را از کشور خارج کردند و از سرمایه ایرانیان کشورهایی مثل ترکیه و امارات آباد شدند.

نماینده شیراز با اشاره به تخلفات دولت در اختصاص منابع حساب ذخیره ارزی گفت: از ۹۷۰ میلیارد تومانی که وارد حساب ذخیره ارزی شد باید ۵۰ درصدش به بخش غیردولتی اختصاص می یافت اما دولت با تخلفی آشکار تنها ۱۰ درصد این منابع را به بخش غیردولتی اختصاص داد و بقیه آن به بخش های دولتی تعلق می گرفت.

درباره این مطلب نظر دهید