انتخاب زبان

آخرین اخبار

فوری : تجمع مردمی در زنجان / درگیری و زد وخورد / دستگیری چندین نفر

emruz

اختصاصی اویان نیوز : تجمع مردمی امروز عصر زنجان با  زد و خورد و درگیری همراه گردید.

 به گزارش خبرنگار اویان نیوز، عصر پنج شنبه ۲۴مرداد۹۲ جمع کثیری از مردم زنجان از حوالی ساعت ۷ عصر با تجمع در مقابل مسجد سید واقع در سبز میدان زنجان اعتراض خود را نسبت به آنچه که مرگ تدریجی مردم زنجان قلمداد می کردند، اعلام نمودند. این دومین تجمعی اعتراضی محیط زیستی مردم زنجان در طول یک هفته اخیر می باشد .

 بر اساس این گزارش از صبح روز پنج شنبه  ماموران امنیتی استان زنجان تلاش نمودند مانع از برگزاری تجمع اعتراضی امروز گردند.

ماموران امنیتی در تماس تلفنی با اکثر فعالین ملی – مدنی ساکن زنجان تهدید کردند در صورت حضور در تجمع امروز زنجان بازداشت خواهند شد. در چند روز اخیر نیز  شبکه استانی زنجان “اشراق” با زیر نویس و اعلام مکرر تعطیلی این کارخانه و نصب گسترده بنرهای بزرگ و نیز اطلاعیه هایی مبنی بر تعطیلی کارخانه سرب و روی در سطح شهر زنجان درصدد “غیرقانونی” جلوه دادن اعتراضات احتمالی و جلوگیری از برگزاری آن بر آمدند .

مردم زنجان می گویند دولت چرا در طول این چند سال این کارخانه را تعطیل نکرده است و درمقابل اعتراضات مردمی بی تفاوت بوده؛ آنان اعتقاد دارند دولت دروغ می گوید.

 علی رغم این اقدامات نیروی های امنیتی مردم زنجان برای دومین بار در طول یک هفته اخیردر مقابل مسجد سید زنجان در سبزه میدان تجمع کرده و اعتراض خود را  با شعار های «زنگان بیزیم شهریمیز – تمیز هاوا حققیمیز» ، « تعطیلیه سرب و روی دروغه ، دروغه » ، « ما دیگه سرب نمی خوایم – هوای پاکیزه می خوایم » « سرب هوا  یه درصد ، دو درصد ، نه ۵۳درصد»و .. اعلام داشتند.

فرماندر زنجان با حضور در جمع معترضین سعی در آرام نمودن جو نمود که مردم با هو کردن وی با شعار دروغه – دروغه اعتراض خود را به اظهارات وی نشان دادند.

نیروی انتظامی از مردم عکس و فیلم برداری کرده و آنان را تهدید به بازداشت می نمود.

این تجمع اعتراضی محیط زیستی با دخالت پلیس به زد و خورد و درگیری کشید. در این درگیری چندین نفر از اعتراض کنندگان بازداشت شدند.

روز یکشنبه ۲۰ مرداد ۹۲  بیش از ۵ هزار نفر از مردم زنجان با تجمع و راهپیمائی اعتراضی ، نارضایتی خویش را نسبت به آلودگی سرب و روی این شهر اعلام کردند.

( عکس خبر مربوط به روز یکشنبه)

اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع “اویان نیوز” مجاز است

سابقه خبر در اویان نیوز:

فوری : تهدید فعالین زنجانی توسط اداره اطلاعات

چاقوی سرب و روی بر لبه جان زنجانی‌ها

امروز هوای زنجان را پاک خواستیم / تئلناز زنگانلی

گزارش تصویری از تجمع امروز مردم زنجان

زنجان : تجمع، راهپیمایی و تحصن / بیز سرطان ایسته‌میریک

زنجان: تجمع مردمی در اعتراض به آلودگی زیست محیطی

زنجان: وضعیت هوا ناسالم است

درباره این مطلب نظر دهید