انتخاب زبان

آخرین اخبار

فوری : تهدید فعالین زنجانی توسط اداره اطلاعات

fori

اختصاصی اویان نیوز: امروز ماموران امنیتی در تماس های تلفنی فعالین آذربایجانی ساکن زنجان را تهدید به بازداشت نموده اند.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز،از صبح پنج شنبه ۲۴مرداد۹۲ ماموران امنیتی استان زنجان طی تماس تلفنی با فعالین ملی – مدنی ساکن زنجان اعلام داشتند در صورت حضور در تجمع امروز زنجان بازداشت خواهند شد.

براساس این گزارش ماموران امنیتی با هشدار به فعالین آذربایجانی تجمع روز پنجشنبه را “غیر قانونی” عنوان نموده اند.

بنا به گزارش منابع غیر رسمی به رغم ادامه فعالیت کارخانه سرب و روی مسئولین استانی و امنیتی زنجان با اعلام تعطیلی این کارخانه از روز ۲۳ مرداد ۹۲ درصدد پایان دادن به اعتراضات مردمی در زنجان می باشند.

از همین رو در روزهای گذشته شبکه استانی زنجان “اشراق” با زیر نویس و اعلام مکرر تعطیلی این کارخانه و نصب گسترده بنرهای بزرگ و نیز اطلاعیه هایی مبنی بر تعطیلی کارخانه سرب و روی در سطح شهر زنجان درصدد “غیرقانونی” جلوه دادن اعتراضات احتمالی پنج شنبه  این شهر می باشند.

فعالین مدنی و محیط زیستی زنجان معتفدند دولت تاکنون در قبال خواست مردم استان زنجان با اقدامات پوپولیستی سعی در خواباندن صدای اعتراضات برآمده است. آنان معتقدند دولت ایران به جای حل معضلات محیط زیستی در آذربایجان با نگاه امنیتی اقدام به برخورد با فعالین محیط زیستی می نماید.

روز یکشنبه ۲۰ مرداد ۹۲  بیش از ۵ هزار نفر از مردم زنجان با تجمع و راهپیمائی اعتراضی ، نارضایتی خویش را نسبت به آلودگی سرب و روی این شهر اعلام کردند.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع “اویان نیوز” مجاز است

سابقه خبر در اویان نیوز:

چاقوی سرب و روی بر لبه جان زنجانی‌ها

امروز هوای زنجان را پاک خواستیم / تئلناز زنگانلی

گزارش تصویری از تجمع امروز مردم زنجان

زنجان : تجمع، راهپیمایی و تحصن / بیز سرطان ایسته‌میریک

زنجان: تجمع مردمی در اعتراض به آلودگی زیست محیطی

زنجان: وضعیت هوا ناسالم است

etteleaye

درباره این مطلب نظر دهید