انتخاب زبان

اخبار و گزارشات

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

فوری : درگیری و زد و خورد در زندان مرکزی تبریز

fori

اختصاصی اویان نیوز : بنا به اخبار رسیده از زندان مرکزی تبریز  بین فعالین در بند  آذربایجانی و برخی از زندانیان غیر سیاسی  زد و خورد  و درگیری صورت گرفته است .

به گزارش خبرنگار اویان نیوز، در پی افزایش آمار زندانیان غیر سیاسی در بند۸ کاردرمانی و حضور آنان در اتاق شماره یک این بند درگیری فیزیکی بین فعالین سیاسی و برخی زندانیان عادی رخ داده است . به دنبال این کشمکش و درگیری افسر نگهبان شیفت در بند حضور یافته و مجبور به دخالت شده است .

گفتنی است فعالین دربند آذربایجانی در حضور افسر نگهبان عنوان نموده اند که اگر قانون  تفکیک جرایم تا ۲۴ ساعت آینده رعایت نگردد به واکنش های اعتراضی  اقدام خواهند نمود .

پیش از این نیز عدم رعایت قانون تفکیک جرایم در زندان مرکزی تبریز باعث بوجود آمدن مشکلات عدیده ای برای فعالین ملی – مدنی آذربایجان گردیده بود .

یادآور می شود طبق ماده ۱ قانون تفکیک و طبقه بندی زندانها مصوب ۱۳۶۴/۱۱/۶ مجلس شورای اسلامی، بایستی زندانیان از یکدیگر در زندان، بازداشتگاه و یا مراکز اقدامات تامینی و تربیتی کشور از حیث جنس ، سن ، نوع جرم ، وضعیت قضائی ( متهم و محکوم) و وضعیت سلامتی جداسازی شوند .

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

گزارشی از وضعیت نامناسب زندان تبریز

ضرب و شتم مسعود حسین زاده در زندان تبریز

احضار مسعود حسین زاده به حفاظت زندان تبریز

درباره این مطلب نظر دهید