انتخاب زبان

آذربایجان شرقی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

فولاد آذربایجان به شرکت دولتی ایمیدرو بازگردانده شد

fulad az

اویان نیوز: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی از فسخ قرارداد واگذاری فولاد آذربایجان خبر داد و گفت: این کارخانه به شرکت ایمیدرو بازگشته و نگرانی کارگران بابت بیکاری نیز برطرف می‌شود.

به گزارش اویان نیوزبه نقل از فارس ، میراحد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: سال گذشته کارخانه فولاد آذربایجان تحت عنوان خصوصی‌سازی واگذار شد که موجب نگرانی کارگران این کارخانه شده بود که با تمهیدات انجام شده قرار شد دوباره این کارخانه به ایمیدرو باز گردد.

 مدیران سازمان خصوصی‌سازی، مدیران ایمیدرو [سازمان دولتی فعال در بخش معدن] و خریداران کارخانه فولاد آذربایجان روزهای گذشته در تهران جلسه‌ای مشترک برگزار کردند. در این جلسه درخواست بخش خصوصی مبنی بر اقاله قرارداد واگذاری که پیش‌ از سال جاری مطرح شده بود بررسی شد.

۶۰ درصد سهام کارخانه فولاد آذربایجان تحت عنوان خصوصی‌سازی به گروه مالی بانک ملت و یک شخص حقیقی واگذار شده است و مابقی سهام این کارخانه در اختیار ایمیدرو است. هر سه شریک به این نتیجه رسیده‌اند که نمی‌توانند این کارخانه را اداره و به تعهدات خود عمل کنند و پیش از سال جاری به صورت مکتوب، خواستار فسخ و اقاله قرارداد واگذاری شدند.

وزیر اقتصاد نیز دستور اقاله قرارداد را صادر کرده است تا وضعیت مالکیت این کارخانه به حالت اولیه باز گردد و کارگران به کار بازگردند. این کارخانه پیش از واگذاری به بخش خصوصی در مالکیت دولت و تحت مدیریت ایمیدرو بود.

۵۷۰ کارگر فولاد آذربایجان در پایان بهمن سال گذشته، دو ماه بعد از واگذاری این کارخانه به بخش خصوصی اخراج شدند و تولید در این مجتمع صنعتی متوقف شد.

این اخراج‌ها در شرایطی صورت گرفت که شورای تامین میانه پیش از واگذاری کارخانه فولاد آذربایجان به بخش خصوصی تصویب کرده بود کارفرمای جدید این واحد تولیدی حق ندارد هیچ کارگری را اخراج کند. این کارگران در دو ماه گذشته حقوقی دریافت نکرده‌اند و پاداش و عیدی آن‌ها نیز به تعویق افتاده است.

در هفته های گذشته تعدادی از کارگران و کارکنان کارخانه فولاد آذربایجان به دلیل پرداخت نشدن حقوق و مطالبات قانونی خود در مقابل دفتر یکی از نمایندگان مجلس میانه تجمع کردند.

اکبر عابدینی یکی از کارگران کارخانه فولاد آذربایجان نیز در اعتراض به عدم پرداخت حقوق خود دست به اعتصاب غذا زده بود که پس از ۴ روز به اعتصاب غذای خود پایان داد.

کارخانه فولاد آذربایجان به عنوان بزرگ‌ترین کارخانه فولاد شمال غرب و تنها کارخانه تولید فولاد در آذربایجان شرقی در سال ۱۳۸۰ در زمینی به مساحت ۴۶ هکتار در سه کیلومتری جنوب شرق شهر میانه احداث شده است.

سابقه ی خبر در اویان نیوز:

میانه: کارگر معترض فولاد آذربایجان به اعتصاب غذای خود پایان داد

میانه: اعتصاب غذای یک کارگر فولاد آذربایجان

میانه: تجمع کارکنان و کارگران کارخانه فولاد آذربایجان

میانه: ۲۴۴ کارگر فولاد آذربایجان اسفندماه اخراج می ‌شوند

میانه: تجمع پذیرفته شدگان آزمون استخدامی شرکت فولاد آذربایجان

درباره این مطلب نظر دهید