انتخاب زبان

آخرین اخبار

قاضی پور: همکاری نکردن بانک ها احیا واحدهای تولیدی را کند کرده است

اویان

اویان نیوز: نماینده اورمیه و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: همکاری نکردن بانک ها در اجرای ابلاغیه های بانک مرکزی و مصوبه های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، احیا واحدهای تولیدی در آذربایجان غربی را کند کرده است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از ایرنا، نادرقاضی پور افزود: جلسه های مختلفی برای پیگیری مشکلات واحدهای تولیدی از سوی استانداری و سازمان صنعت، معدن و تجارت برگزار شده و مصوبه هایی برای رفع موانع تولید ابلاغ شده است اما بانک های آذربایجان غربی به این مصوبه ها توجهی ندارند و ابلاغیه های بانک مرکزی را اجرا نمی کنند.

قاضی پور با اشاره به اینکه حمایت بانک ها می تواند به احیای این واحدها منجر شود و مهمتر از همه آنها را در تهیه مواد اولیه یاری کند، اظهار کرد: تعطیلی هر واحد تولیدی برابر با بیکار شدن افراد و بیکاری این افراد باعث بی نصیب شدن چندین خانوار از درآمد مناسب برای امرار معاش می شود.

سهم آذربایجان غربی از تسهیلات ۱۶۰ هزار میلیارد ریالی بخش تولید در سطح کشور، پنج هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال بوده و بر این اساس قرار است تا یکهزار و ۱۱۶ واحد تولیدی این استان که در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند، تسهیلات دریافت کنند.

در مرحله ابتدایی ۲۴۲ واحد به دلیل سرمایه گذاری نکردن بانک ها از رده خارج شد و ۴۰۰ واحد تولیدی دیگر تسهیلات رفع موانع تولید را دریافت کرد.

در مرحله بعدی ۱۶۲ واحد تولیدی نیز به دلیل نداشتن توجیه اقتصادی از سوی بانک کشاورزی از رده خارج شد و در زمان حاضر ۳۱۲ واحد تولیدی برای دریافت تسهیلات در لیست انتظار است.

درباره این مطلب نظر دهید