انتخاب زبان

زبان مادری

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

قاضی پور: گروه زبان تُرکی در دانشگاه آزاد اورمیه تشکیل می شود

qazəpur

اویان نیوز: در روزهای اخیر در نشستی در دانشگاه آزاد واحد اورمیه با حضور حمید میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد قرار شد گروه زبان تُرکی در این دانشگاه تشکیل و زبان تُرکی در این دانشگاه تدریس شود.

نادر قاضی پور، نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی که در این نشست حضور داشت در گفتگوی تلفنی با اویان نیوز گفت: در این جلسه از رئیس دانشگاه آزاد درخواست کردیم با توجه به اینکه رئیس جمهور در استان کردستان تدریس زبان کردی را ابلاغ کرده اند زبان تُرکی در دانشگاه اورمیه نیز تدریس شود، پس از این گفتگو مصوبه ای تصویب شد.

به گفته قاضی پور، در این جلسه به رئیس دانشگاه اورمیه ابلاغ شد مجوزهای لازم را کسب و گروه زبان تُرکی را در این دانشگاه تشکیل دهند.

پس از رسانه ای شدن «تدریس زبان تُرکی در دانشگاه آزاد اورمیه» برخی از دانشجویان این دانشگاه به اویان نیوز گفتند: از سوی مسئولان دانشگاه آزاد اورمیه مطلبی در ارتباط با این طرح گفته نشده است و از عدم وجود هرگونه بنر و یا ابلاغیه ای در محوطه دانشگاه آزاد اورمیه و یا تابو اعلانات دانشکده ها خبر داده اند. شماری از دانشجویان معتقدند که این خبر جنبه تبلیغاتی در ایام نزدیک به انتخابات مجلس را دارد.

اما نماینده مردم اورمیه می گوید: این مصوبه ابلاغ و کارهای آن شروع شده است.

نادر قاضی پور پیش از این نیز در تذکر کتبی به رییس جمهور و وزیر علوم خواستار تدریس زبان تُرکی آذربایجانی در دانشگاه ها شده بود.

سابقه خبر در اویان نیوز:

تدریس زبان تُرکی در دانشگاه آزاد اورمیه امکان پذیر شد

درباره این مطلب نظر دهید