انتخاب زبان

آخرین اخبار

قرار بازداشت حسین علی محمدی و طاها کرمانی تمدید شد

husen - taha

اختصاصی اویان نیوز:  قرار بازداشت حسین علی محمدی و طاها کرمانی  دو فعال ملی – مدنی آذربایجانی ۱۰ روز دیگر تمدید شد.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز، براساس اظهار نزدیکان این فعالان آذربایجانی قرار بازداشت حسین علی محمدی و طاها کرمانی به مدت ۱۰ روز (تا روز ۴آذر۹۲) تمدید شد.

با گذشت بیش از ۲ هفته از بازداشت حسین علی محمدی و طاها کرمانی ایشان تنها یکبار با خانواده خود تماس داشته اند؛ خانواده این ۲ فعال مدنی در نگرانی بسر می برند.

تاکنون اتهام این ۲ فعال آذربایجانی مشخص نگردیده است.

در روزهای گذشته بسیاری از فعالان آذربایجانی با مراجعه به منزل پدری حسین علی محمدی و طاها کرمانی از خانواده ایشان دیدار و دلجویی کردند.

روز ۱۳آبان۹۲ حسین علی محمدی و طاها کرمانی دو تن از فعالان ملی – مدنی آذربایجانی ساکن شهر تبریز توسط ماموران امنیتی بازداشت شدند.

ماموران امنیتی با مراجعه به منزل پدری حسین علی محمدی در تبریز اقدام به بازداشت وی نموده و وسایل شخصی و کتاب های وی را با خود بردند.

 طاها کرمانی نیز پس از حضور در پلیس امنیت اخلاقی تبریز (صائب) توسط ماموران امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز منتقل گردید.

پیشتر حسین علی محمدی روز ۲۱شهریور۹۲ در جریان دیدار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز و ملوان بندرانزلی به همراه  فرزاد مهدوی(آلتای) از سوی ماموران امنیتی بازداشت و به حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی تبریز(صائب) منتقل گردید.

ماموران امنیتی هنگام بازداشت حسین علی محمدی در ورزشگاه یادگار امام تبریز وی را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند؛ در اثر این ضرب و شتم آثار کبودی و التهاب در گردن و کمر این فعال آذربایجانی تا چند روز بوضوح قابل مشاهده بود.

ماموران امنیتی با کلمات رکیک این  فعال آذربایجانی را مورد تحقیر و توهین قرار دادند.

حسین علی محمدی روز ۲۲شهریور۹۲ به قید وثیقه ملکی آزاد شد.

 استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ”اویان نیوز ” مجاز است.

 سابقه خبر در اویان نیوز:

دو تن از فعالان آذربایجانی در تبریز بازداشت شدند

تبریز : ضرب و شتم شدید فعالین آذربایجانی در بازداشتگاه نیروی انتظامی

آزادی بازداشت شدگان بازی تراکتور – ملوان

بازداشت بیش از ۲۰ تن از هواداران تراکتور / ضرب و شتم بازداشت شدگان

درباره این مطلب نظر دهید