قره باغ: کشته شدن 12 سرباز آذربایجانی در درگیری‌ با نیروهای ارمنستان - پایگاه خبری - تحلیلی اویان نیوز - پایگاه خبری – تحلیلی اویان نیوز قره باغ: کشته شدن 12 سرباز آذربایجانی در درگیری‌ با نیروهای ارمنستان - پایگاه خبری - تحلیلی اویان نیوز

انتخاب زبان

قره باغ

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

قره باغ: کشته شدن 12 سرباز آذربایجانی در درگیری‌ با نیروهای ارمنستان

thumbs_b_c_6b0e9f241029d016cdace230c7bd8a1d

اویان نیوز: بنا به اعلام وزارت دفاع آذربایجان، ۱۲ سرباز این کشور در درگیری‌های اخیر کشته شدند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از خبرگزاری آنادولی، نیروهای ارمنی مواضع آذربایجان را از نیمه شب روز گذشته تاکنون مورد هدف قرار داده که در نتیجه آن چندین غیر نظامی کشته و زخمی شدند. ارتش آذربایجان نیز در پاسخ به حملات، عملیاتی را در مناطق آغ‌دره، ترتر، آغ‌دام، خواجه‌وند و فضولی جهت تامین امنیت جان غیرنظامیان آغاز کرده است.

در نتیجه این عملیات، نیروهای آذربایجان به مواضع ارمنی وارد شده و برخی از مناطق (تپه‌های) استراتژیک و مسکونی را از دست نیروهای ارمنی بازپس گرفتند.

در این راستا، نیروهای آذربایجان، مناطق اطراف روستای تالش و منطقه مسکونی سیسولان که تهدیدی برای شهرهای گورانبوی و نفت‌آلان محسوب می‌شد را از وجود نظامیان ارمنی پاک ساختند.

در همین چارچوب، ارتش آذربایجان، تپه له‌له که از لحاظ امنیت شهر هورادیز در منطقه فضولی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، تحت کنترل خود درآورده و در تمامی مناطق بازپس‌گرفته شده خط دفاعی تشکیل و مواضع را تقویت کردند.

وزارت دفاع آذربایجان با اعلام انهدام ۶ تانک و ۱۵ توپ جنگی متعلق به ارتش ارمنستان، از کشته و زخمی شدن بیش از ۱۰۰ سرباز ارمنی در نتیجه این عملیات خبر داد.

مطابق این بیانیه، ۱۲ سرباز آذربایجانی نیز در نتیجه این عملیات به شهادت رسیده، ۱ بالگرد مدل Mi-24 بدست نیروهای ارمنی سرنگون شده و یک دستگاه تانک نیز به دلیل انفجار مین از کار افتاده است.

برخورد یکی از توپ‌های ارمنی به نزدیکی خداآفرین

به گفته اهالی خداآفرین یکی از توپ‌های ارمنی به نزدیکی شهر خدا آفرین برخورد کرده است.

این خمپاره خسارتی در پی نداشته است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

قره باغ: مرگ یک غیر نظامی آذربایجانی در حمله توپخانه‌ای ارمنستان

درباره این مطلب نظر دهید