انتخاب زبان

آذربایجان شرقی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

قره داغ : در بازسازی زیرساخت‌های آسیب‌دیده اقدامات عملی صورت نگرفته است

farf

اویان نیوز : نماینده مجلس نهم بر خسارت‌های وارده به مدارس، مساجد، بهداشت و درمان، راه، کشاورزی، صنعت، آب و فاضلاب، گاز، برق در این مناطق تاکید کرد و گفت: در مجموع نزدیک به ۴٫۵ هزار میلیارد ریال به این بخش‌ها خسارت وارد شده که تاکنون در زمینه بازسازی این بخش‌ها اقدامات عملی صورت نگرفته است.

الهوردی دهقانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز با اشاره به اینکه بازسازی اماکن مسکونی شهری و روستایی به هر ترتیبی که بوده صورت گرفته و ادامه دارد، اظهار کرد: اما زیرساخت‌های آسیب دیده در اثر این حادثه طبیعی هنوز مورد توجه قرار نگرفته است.

وی افزود: مجموعه‌ها و زیرساخت‌های آسیب دیده در زندگی و بازگشت روال طبیعی به مناطق زلزله‌‌زده در ارتباط بوده و اهمیت بسزایی دارد و با اجرایی شدن عملیات‌های بازسازی در این بخش‌ها نیز شاهد تغییرات اساسی در این مناطق خواهیم بود.

دهقانی با یادآوری اینکه نزدیک به ۵۰ درصد خسارت‌های وارده به مناطق زلزله‌زده در حوزه مسکن شهری و روستایی بود، گفت: براساس آمار رسمی اعلام شده زلزله ۲۱ مرداد و پس لرزه‌های آن نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد ریال به مناطق زلزله‌زده خسارت وارد کرده که از این رقم حدودا ۵٫۵ هزار میلیارد ریال به اماکن مسکونی بود و باقی مانده خسارت برآورد شده، معادل ۴۵ درصد در سایر بخش‌ها اتفاق افتاده است.

نماینده مجلس نهم بر خسارت‌های وارده به مدارس، مساجد، بهداشت و درمان، راه، کشاورزی، صنعت، آب و فاضلاب، گاز، برق در این مناطق تاکید کرد و گفت: در مجموع نزدیک به ۴٫۵ هزار میلیارد ریال به این بخش‌ها خسارت وارد شده که تاکنون در زمینه بازسازی این بخش‌ها اقدامات عملی صورت نگرفته است.

وی خواستار توجه ویژه دولت جدید برای بازسازی زیرساخت‌ها در مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی شد و گفت: بازسازی هرچه سریع‌تر زیرساخت‌های آسیب دیده در این مناطق باید از سوی ارگان‌ها و نهادی مربوطه در اولویت کاری قرار گیرد

درباره این مطلب نظر دهید