انتخاب زبان

آخرین اخبار

قسمت دوم مجموعه ” ائشیدیلمه ین چاتلاق “

eshidlmeyen

اویان نیوز : قسمت دوم مجموعه” ائشیدیلمه ین چاتلاق “منتشر شد.

سایت خبری تحلیلی اویان نیوز به مناسبت سالروز زلزله ۲۱ مرداد ۹۱ قره داغ آذربایجان اقدام به تهیه مجموعه ای در ارتباط با این واقعه نموده است . مجموعه ” ائشیدیلمه ین چاتلاق ” در ۲ قسمت تقدیم مخاطبان می شود .

در قسمت اول این مجموعه سعی شده است رویدادها و شرایط زلزله زدگان آذربایجانی در روزها و ماه های بعد از زلزله به تصویر کشیده شود.

در قسمت دوم این مجموعه نمایی کوچکی از فضای مناطق زلزله زده قره داغ پس از یکسال به نمایش در آمده است.

در این قسمت به شهادت ساکنین روستاها به رغم وعده های رنگارنگ مسئولین کشوری و استانی، وضعیت این مناطق در شرایط اسفباری می باشد.

بازسازی بسیار ضعیف و نامطلوب روستاهای قره داغ ساکنین این مناطق را در دو راهی کوچ و مهاجرت به شهر و یا زندگی در کانکس مخصوص حیوانات قرار داده است.

در قسمت دوم مجموعه ” ائشیدیلمه ین چاتلاق ” حرفها و دردلهای روستاییان “میرزا علی بی کندی” و “شیخملو” از توابع ورزقان را شاهد خواهیم بود.

لازم به ذکر است کلیه حقوق معنوی این مجموعه به فعالین ملی – مدنی آذربایجانی تعلق دارد و سایت خبری تحلیلی اویان نیوز تنها گردآوری و تنظیم آن را بر عهده داشته است .

سایت اویان نیوز از تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی که به نحوی از دسترنج آنها در این مجموعه استفاده گردیده تقدیر و تشکر می نماید.

قسمت اول مجموعه ” ائشیدیلمه ین چاتلاق “

درباره این مطلب نظر دهید