انتخاب زبان

آخرین اخبار

قوشاچای : وضعیت نامناسب آسفالت خیابان‌ها / بیش از 30 درصد روستاهای میاندوآب راه آسفالته ندارند

2

اختصاصی اویان نیوز: با این که عمر مفید آسفالت بسیاری از خیابان‌های میاندوآب بر اساس قانون اصول مهندسی تمام شده است، اما هنوز بسیاری از کوچه‌ها در بافت قدیمی شهر رنگ آسفالت را به خود ندیده‌اند؛ در نتیجه‌ی فقدان پروژه‌های عمرانی بزرگ و قابل ذکر در سطح شهر و عادت شهروندان به چنین وضعی سطح توقعات مردم و پیگیری حقوق شهروندی از سوی آنان به شدت کاهش یافته و شهروندان قوشاچای به سروسامان یافتن حداقل وضعیت ، یا بعبارتی بهبود وضعیت کنونی -  یعنی ترمیم آسفالت کوچه ها و خیابانها -  راضی هستند.

 به گزارش خبرنگار اویان‌نیوز، شهرستان میاندوآب به لحاظ موقعیت جغرافیایی و به عنوان محور مواصلاتی سه استان آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی و کردستان شاهد رفت‌و‌آمد‌های خودروهای متعدد از خیابان‌ها و کمربندی‌های شهر می‌باشد؛ بدیهی است این امر توجه روزافزون مسئولان را به وضعیت آسفالت خیابان‌های شهر را طلب می کند.

بنا به گزارش خبرگزاری های داخلی – ایرنا، فارس، ایسنا و … –  شهرستان میاندوآب ۱۹۷ روستا با مجموع ۴۵۸ کیلومتر راه روستایی دارد که از این تعداد تنها ۱۲۵ روستا دارای راه آسفالته است؛ این یعنی حدود بیش از  ۳۰ درصد روستاهای میاندوآب راه آسفالته ندارند.

آسفالت معابر شهری از مهمترین ویژگی‌هایی است که تاثیر بسزایی در میزان رضایت شهروندان یک شهر از کارکرد شهرداری‌ها را دارد. با این که عمر مفید آسفالت بسیاری از خیابان‌های میاندوآب بر اساس قانون اصول مهندسی تمام شده است، اما هنوز بسیاری از کوچه‌ها در بافت قدیمی شهر رنگ آسفالت را به خود ندیده‌اند.

آسفالت خیابان‌های قوشاچای به دلیل وجود چاله‌ها، سرعت‌گیرها و نقاطی که بعد از اتمام عملیات عمرانی شرکت‌های خدمات‌رسانی هنوز آسفالت‌ریزی مناسبی نشده‌اند، در وضعیت نامناسبی قرار دارد. انباشته شدن پساب فاضلاب‌های خانگی در برخی مناطق و پر شدن چاله‌های خیابان‌ها در هنگام بارندگی از جمله مشکلاتی است که شهروندان این شهر را با مشکل مواجه ساخته است.

روسازی آسفالت معابر شهری نیز به دلیل کیفیت نامطلوب و فقدان نظارت فنی دقیق علیرغم اختصاص مبالغ هنگفت جهت ترمیم آسفالت شهر با استقبال عمومی چندانی روبرو نمی‌شود؛ از سوی دیگر بعد از پایان کارهای ساختمانی ، و یا حفاری توسط دستگاههای خدماتی ، نخاله و ضایعات باقیمانده جمع آوری نشده  و این امر باعث بروز مشکلات عدیده ای برای شهروندان می گردد.

استهلاک خودروها به دلیل سرعت‌گیر‌های غیراستاندارد و متعدد در نقاط مختلف شهر از دیگر عوامل نارضایتی مردم می‌باشد که منجر به آسیب جلوبندی اکثر خوروها گردیده است.

در نتیجه‌ی فقدان پروژه‌های عمرانی بزرگ و قابل ذکر در سطح شهر و عادت شهروندان به چنین وضعی، سطح توقعات مردم و پیگیری حقوق شهروندی از سوی آنان به شدت کاهش یافته است به طوریکه امروزه هیچ شهروندی درمیاندوآب از نبود تقاطعات غیر هم‌سطح، نبود زیر‌گذر و روگذرها در سطح شهر گلایه ندارد و همه به حداقل وضعیت یعنی بهبود وضعیت آسفالت کوچه ها و خیابانها راضی هستند.

با تمام این احوال و علی رغم تمام وعده های مسئولان برای ترمیم آسفالت معابر شهر چنین به نظر می‌آید در صورت عدم کمک‌های دولتی، شهرداری با بودجه‌ی فعلی خود حتی قادر به اصلاح وضعیت آسفالت خیابان‌ها نیز نخواهد بود.

اکثرکوچه های میاندوآب از نظر آسفالت شهری در وضعیت نابسامانی قرار دارند. در حالی که اکثر مسئولان این شهر از  شروع نهضت آسفالت در این شهرستان و لزوم اراده‌ی همگانی در این امر دم می‌زنند، در بسیاری از موارد با وجود اعلان همیاری مردم منطقه در امر آسفالت کوچه ها، به دلیل عدم همکاری مسئولان در تخصیص بودجه‌ی قابل ملاحظه، این موارد به دست فراموشی سپرده می شود.

 استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

آسفالت راههای روستایی آذربایجان غربی با کمبود اعتبار مواجه شد

1 2 3 4

درباره این مطلب نظر دهید