انتخاب زبان

اخبار و گزارشات

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

قوشاچای : 21 ماه حبس برای 5 تن از فعالان مدنی آذربایجانی

qoşaçay2

اویان نیوز: ۵ تن از فعالان مدنی آذربایجانی شهر قوشاچای(میاندوآب)جمعا به ۲۱ ماه حبس تعزیری محکوم شدند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از آذوح، حبیب منافی آذر، داریوش عندلیبیان، جواد سودبر، مختارابراهیمی و یوسف مختاری فعالان ملی – مدنی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب مهاباد به ریاست قاضی جوادی کیا جمعا به ۲۱ماه حبس تعزیری محکوم شدند.

داریوش عندلیبیان به ۹ ماه حبس تعزیری و دیگر فعالان مدنی به ۳ ماه و یک روز حبس تعزیری محکوم شده اند.

براساس این گزارش، احکام صادره به صورت غیرقانونی از سوی اداره اطلاعات میاندوآب به رویت فعالان رسیده و این نهاد امنیتی از ابلاغ کتبی حکم صادره خودداری نموده است.

qoşaçay2

براساس ماده ۳۰۰ قانون مجازات اسلامی رئیس دفتر دادگاه موظف است دادنامه را پس از امضا به صورت حضوری به طرفین دعوی و یا وکیل ایشان ابلاغ نماید.

این فعالان مدنی روز ۲۱آذر۹۲ همزمان با سالروز تشکیل حکومت ملی آذربایجان به هنگام حضور در مراسمی که به همین مناسبت بر سر مزار «خانعلی مطیعی» یکی از شهدای این واقعه در روستای قجلو در نزدیکی شهر میاندوآب ترتیب داده شده بود، توسط ماموران نیروی انتظامی بازداشت شدند.

ماموران نیروی انتظامی به هنگام بازداشت، این افراد را مورد ضرب و شتم قرار داده و از گاز فلفل استفاده نمود.

دوشنبه ۲۵آذر۹۲ حبیب منافی‌آذر، جواد سودبر، داریوش عندلیبیان و یوسف مختاری از فعالان مدنی ساکن میاندوآب و مختار ابراهیمی( آرتان) ساکن شهر مراغه پس از ۴ روز بازداشت به قید وثیقه ۱۰ میلیون تومانی از زندان شهر میاندوآب آزاد شدند.

«خانعلی مطیعی» مسئول تلگراف خانه در دوران حکومت ملی آذربایجان بود که از شخص پیشه وری نشان افتخار ۲۱ آذر را دریافت کرده بود. وی پس از سقوط حکومت ملی در شهر میاندوآب توسط قوای شاهنشاهی به دار آویخته شد.

 سابقه خبر در اویان نیوز:

قوشاچای : ۵ فعال آذربایجانی آزاد شدند

قوشاچای : ۵ فعال آذربایجانی در دادگاه تفهیم اتهام شدند/ ضرب و شتم شدید حبیب منافی آذر

قوشاچای : بازداشت فعالان آذربایجانی در سالروز تشکیل حکومت ملی آذربایجان

درباره این مطلب نظر دهید