انتخاب زبان

آخرین اخبار

قوشاچای : 5 فعال آذربایجانی در دادگاه تفهیم اتهام شدند/ ضرب و شتم شدید حبیب منافی آذر

qoşaçay2

اختصاصی اویان نیوز: امروز ۵ فعال آذربایجانی  بازداشت شده در میاندوآب در دادسرای عمومی و انقلاب این شهر تفهیم اتهام شدند.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز، جمعه ۲۲آذر۹۲، ۵ فعال آذربایجانی به نام های حبیب منافی‌آذر، جواد سودبر، داریوش عندلیبیان و یوسف مختاری از فعالان ملی – مدنی ساکن میاندوآب و مختار ابراهیمی( آرتان) ساکن شهرمراغه در دادسرای عمومی و انقلاب شهر میاندوآب تفهیم اتهام شدند.

پس از پایان تفهیم اتهام قاضی شاه چراغی مبلغ ۱۰ میلیون تومان قرار وثیقه برای فعالان بازداشتی صادر کرد؛ فعالان مدنی به زندان شهر میاندوآب انتقال یافتند.

روز پنجشنبه ۲۱آذر۹۲ همزمان با سالروز تشکیل حکومت ملی آذربایجان ۵ تن از فعالان ملی – مدنی آذربایجانی به هنگام حضور در مراسمی که به همین مناسبت بر سر مزار «خانعلی مطیعی» یکی از شهدای این واقعه در روستای قجلو در نزدیکی شهر میاندوآب ترتیب داده شده بود، توسط ماموران نیروی انتظامی بازداشت شدند.

qoşaçay2

دو دنده حبیب منافی آذر شکسته است

بر اساس این گزارش روز گذشته حبیب منافی آذر یکی از فعالان بازداشت شده در این مراسم به بیمارستان این شهر انتقال یافت.

نزدیکان این فعال آذربایجانی عنوان نمودند که دو دنده حبیب منافی آذر به دلیل بدرفتاری ماموران امنیتی به هنگام بازداشت شکسته که به دنبال آن وی به بیمارستان شهر میاندوآب انتقال یافته است.

همچنین همسر این فعال آذربایجانی بر اثر استنشاق گاز فلفل دچار مصدومیت گردیده بوده است.

سال گذشته نیز مراسمی با حضور فعالان آذربایجانی بر سر مزار «خانعلی مطیعی» برگزار گردیده بود.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

قوشاچای : بازداشت فعالان آذربایجانی در سالروز تشکیل حکومت ملی آذربایجان

درباره این مطلب نظر دهید