انتخاب زبان

اقتصادی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

قیمت خودرو کیلویی تعیین می‌شود؟

IMAGE634911754429509199

اویان نیوز: در پی اظهارات زمستان سال گذشته رئیس جمهور مبنی بر اینکه “خودرو کیلویی چند”، شورای رقابت از خودروسازان خواست تناژ محصولات خود را به تفکیک به این شورا اعلام کنند.

آفتاب: اواسط زمستان سال گذشته بود که محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری در نشستی تلویزیونی پس از انتقادات شدید از آشفته بازار خودرو، در نهایت گفت:”اصلا خودرو کیلویی چند.”

این اظهارات رئیس جمهوری که بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های کشور داشت، حالا مورد توجه شورای رقابت قرار گرفته است. شورای رقابت در نامه رسمی به خودروسازان خواستار اعلام تناژ محصولات داخلی به این شورا شده است.

جمشید پژویان رئیس مرکز ملی رقابت و شورای رقابت در این نامه آورده است: “با عنایت به نامه ۱۰/۹۱/۱۱۴۲ مورخ اسفندماه ۹۱ مرکز ملی رقابت و جوابیه فرستاده شده از سوی شرکتهای خودروساز، مقتضی است جهت اطلاعات موارد ذیل را در اسرع وقت به این مرکز ارسال نمایند.

- باتوجه به هزینه سرانه فرستاده شده برای هر یک از مدل‌های تولیدی خودرو، مشخص شود که این هزینه ها برای چه میزان و چه تناژ تولیدی است.

- روند قیمت تمام شده هر یک از خودروها (آنالیز قیمتی) به تفکیک ده ساله گذشته و تناژ تولیدی هر یک از انواع خودروهای تولیدی مشخص شود.”

144465_971

شورای رقابت قرار است دستورالعمل جامع قیمت‌گذاری خودرو را تا اوایل اردیبهشت ماه امسال نهایی و تصویب کند تا از این پس، قیمت خودرو براساس این دستورالعمل تعیین شود.

جمشید پژویان رئیس شورای رقابت گفته است: خودروسازان مکلفند براساس دستورالعمل شورای رقابت مابه التفاوت قیمت خودرو را براساس نرخهای جدید که تا پایان فروردین یا اوایل اردیبهشت ابلاغ می شود، به مردم بازگردانند.

آفتاب

درباره این مطلب نظر دهید