انتخاب زبان

آخرین اخبار

لزوم تخریب و مقاوم سازی نیمی از کلاس های درس آذربایجان غربی

129372_482

اویان نیوز:‌ مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس آذربایجان غربی بر لزوم تخریب و مقاوم سازی ۹ هزار و ۹۶۱ کلاس درس در مدارس استان تاکید کرد.

به گزارش اویان نیوز، فریبرز اسمعیل زاده در گفتگو با مهر، با اشاره به اینکه از ۲۰ هزار و ۲۹۳ کلاس درس فعال در سطح مدارس آذربایجان غربی، ۹ هزار و ۹۶۱ کلاس درس نیازمند تخریب و مقاوم سازی هستند، افزود: از این تعداد ۴ هزار و ۱۱ کلاس تخریبی و ۵ هزار و ۹۵۰ کلاس درس نیازمند مقاوم سازی هستند.

وی این تعداد مدارس تخریبی و نیازمند مقاوم سازی را از سهم کلاسهای تخریبی آذربایجان غربی از محل اعتبارات تخریب و بازسازی مدارس مصوب سال ۸۵ دانست و اظهار داشت: با توجه به اعتبارات تخصیص یافته تا کنون تنها ۳۱۵ مدرسه با یک هزار و ۵۴۸ کلاس درس تخریب و بازسازی شده و ۳۱۶ مدرسه با ۹۹۱ کلاس درس مقاوم سازی شده اند.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از ۵۰۰ کلاس درس تخریبی در دست بازسازی و ۵۰۰ کلاس نیز در مرحله اجرای عملیات مقاوم سازی هستند، اعلام کرد: از ۲۰ هزار و ۲۹۳ کلاس درس استان ۱۲ هزار و ۸۶۱ کلاس شامل ۶۳٫۵ درصد کلاسها در برابر حوادث طبیعی مقاوم و مقررات فنی و قوانین ملی ساختمان در آنها رعایت شده است.

درباره این مطلب نظر دهید