انتخاب زبان

آخرین اخبار

تقاضای حذف خبر مربوط به کمپین " لطفا اعتصاب خود را بشکنید"

yy

توضیح از اویان نیوز : انتشار نامه ای  با مضمون درخواست از ۵ فعال ملی – مدنی آذربایجانی برای توقف اعتصاب غذا سبب اعتراض برخی از افرادی شده است که اسامی ایشان ذیل نامه درج گردیده بود.

سایت خبری تحلیلی اویان نیوز طبق اصول خبری خود نامه مورد اشاره را با تایید و قبول مسئولیت این نامه از سوی نزدیکان  فعالین اعتصاب کننده انتشار داده است. این سایت خبری صرفا وظیفه انتشار این نامه را عهده دار بوده و در مراحل جمع آوری امضاء و تهیه و نگارش متن آن هیچ گونه دخالتی نداشته است.اویان نیوز اخبار و گزارشات خود را از خبرنگاران خود تهیه و بعنوان خبر یا گزارش اختصاصی منتشر می نماید. بدیهی است این سایت در قبال اخبار و گزارشات منتشر شده غیر اختصاصی، مسئولیت معرفی منابع خبری را دارد و هر گونه ایراد یا اشکال در صحت و دقت خبر بر عهده منابع مذکور می‌باشد و مسئولیت سایت تنها بیان اخبار از منابع موثق می باشد که در مورد این ۵ فعال دربند آذربایجانی علاوه بر فعالین مرتبط با خانواده آنان، خود اعضای خانواده منابع دست اول و موثق محسوب می شوند که این سایت نیز اخبار خویش را از طریق آنان تهیه و منتشر نموده است.

نامه ذیل از سوی سجاد رادمهر (دومان ساوالان) فعال سیاسی و برادر شهرام رادمهر یکی از فعالین اعتصاب کننده ، که حاوی درخواست حذف خبر فوق الذکر و نیز علل درخواست حذف خبر فوق می باشد ارسال شده است.

تقاضای حذف خبر مربوط به کمپین ” لطفا اعتصاب خود را بشکنید”

اخیرا طوماری با عنوان ” لطفا اعتصاب خود را بشکنید” از سوی دوستان بسیار اخلاق مدار داخل و خارج با تقاضای شکستن اعتصاب غذای زندانیان سیاسی آذربایجانی نوشته و با امضای جمع کثیری (نزدیک به سه هزار) منتشر شده است. دوستانی که در جمع آوری امضا فعال بودند، به دو طریق امضای دستی و اینترنتی از طریق کمپین زیر به این کار مبادرت کردند. https://www.facebook.com/events/1398101937073097/ عزیزانی که در این کار تجربه دارند بهتر می دانند که همواره در کار جمع آوری امضا مخصوصا به این گستردگی، مواردی از جمله شباهت اسمی، اشتباهات تایپی و یا حتی ارائه تعداد محدود از اسامی از طرف یکی از اعضای شبکه دوستان یک نفر (به تضمین وجود سابقه موفق قبلی) همواره اتفاق می افتد. مخصوصا اینکه این بار با ابتکار کمپین فیس بوکی، برخی از دوستانی که طبق عادت بدون دقت کافی کمپین را امضا کرده بودند و با توضیحات بعدی این مسئله برایشان آشکار شد. متاسفانه عده ای بعد از انتشار اسامی، علیرغم این توضیحات، با پاک کردن امضای خود در این کمپین که الان هم امکان پذیر هست، زمینه اتهام زنی و سوء تعبیر را فراهم نمودند. با این حال دست اندرکاران این طومار با پوزش از تمام دوستانی که اسمشان بنا به اشتباهات غیر عمدی معمول در لیست آمده، و تشکر بسیار از دوستانی که نسبت به جان فعالین مان احساس مسئولیت کرده و امضا نموده اند، با توجه به اینکه امکان اثبات امضا کنندگان فیس بوکی برایمان مقدور نیست، خواهان حذف خبر این طومار و اسامی آن از سایتهای محترم هستیم. دست اندرکاران این طومار بدینوسیله ضمن تشکر از سایتهایی که در انتشار اخبار مربوط به فعالین آذربایجانی همکاری دارند، تجربه ارزشمند ولی ناموفق جمع آوری امضا در فیس بوک را با همکاران حقوق بشری خود به اشتراک می گذارد.

با تشکر

 از طرف دست اندرکاران طومار تقاضا برای شکستن اعتصاب –  دومان رادمهر

درباره این مطلب نظر دهید