انتخاب زبان

روز نامه های صبح امروز

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

لندن تا سیدنی با هیولای سرعت فقط ۲ساعت

espace1

اویان نیوز: شرکت انگلیسی ویرجین گالاکتیک قصد دارد با تکمیل پروژه سفینه “اسپیس شیپ ۲ ” که پروازهای آزمایشی اش ادامه دارد به سرعت فوق العاده ای در فضای زیر مداری زمین دست بیابد.

به گزارش تابناک به نقل از تی آر تی، شرکت انگلیسی ویرجین گالاکتیک قصد دارد تا این سفینه را برای حمل سفینه هایی که برای پروازهای زیر مداری، طراحی شده اند نیز استفاده نماید. سفینه اسپیس شیپ تو که پروازهای آزمایشی اش ادامه دارد، قادر خواهد بود مسافت میان لندن و سیدنی را در ۲ ساعت و نیم طی کند.

شرکت ویرجین گالاکتیتک که قصد دارد با پروازهای ۱۰ دقیقه ای زیر مداری، تجربه محیط بدون جاذبه زمین را به مسافرانش ارائه نماید، در زمینه حمل مسافر نیز ایفای نقش خواهد کرد.

ویرجین گالکتیک که به پروازهای آزمایشی با سفینه فضایی اسپیس شیپ تو و کشتی فضایی مادر وایت نایت تو ادامه می دهد، در ماه سپتامبر گذشته پروازی موفقیت آمیز در ارتفاع ۲۱ کیلومتری انجام داد. استفان آتِنبوروگ مدیر تجاری شرکت، گفت: “اگر گام نخست را با موفقیت به پایان برسانیم، نشان خواهیم داد که برای حمل مسافر نیز می توانیم پروازهای امنی را ایفا کنیم.”

آتنبوروگ ابراز داشت که روزی قادر خواهند بود تا پروازهای میان لندن و سیدنی را به ۲ ساعت و نیم رسانده، همچنین میزان تولید گاز دی اکسید کربن را به اندازه ای بسیار، کاهش دهند.

 هواپیماهای فوق العاده سریع شرکت ویرجین گالاکتیک گازهای تولید شده از موشکها را در خارج از اتمسفر رها کرده و بدین ترتیب در افزایش گرمای جهانی تاثیری نخواهد داشت.

انتظار می رود پروازهای مسافرتی سفینه فضایی اسپیس شیپ ۲ که قیمت صندلی هایش از ۲۵۰ هزار دلار تا ۵۰۰ هزار دلار میباشد، در سال جاری میلادی آغاز گردد.

espace4

گذر سفینه بر فراز بیابان موهاوه، بیابانی در جنوب غربی ایالات متحده آمریکا

espace3

دوربین نصب شده بر روی هواپیمای وایت کینگ ۲ برای پوشش تصویری حرکت سفینه اسپیس شیپ ۲ نشان از شدت آتش سوخت سفینه می‌دهد

espace2

دوربین نصب شده بر روی سفینه اسپیس شیپ ۲ نشان می‌دهد این هیولا چگونه و با چه سرعتی از روی صحرای موهاوی کالیفرنیا می‌گذرد

espace1

گرچه تصاویر منتشره، شبیه عکسهای دستکاری شده و انیمیشن های تخیلی است، اما تمامی تصاویر که بوسیله دوربینهای نصب شده بر روی هواپیما و خود سفینه ثبت شده، واقعی و حرکت این هیولارا بر روی سطح ایالات متحده نشان می دهد

درباره این مطلب نظر دهید