انتخاب زبان

آخرین اخبار

ماندلا از بیمارستان راهی خانه اش شد

mandela_304x171_afp

اویان نیوز: نلسون ماندلا رئیس جمهوری پیشین آفریقای جنوبی از بیمارستان قلب «مدی کلینیک» در پایتخت آفریقای جنوبی مرخص شده و برای ادامه مراقبت های پزشکی به خانه اش منتقل شده است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از صدای آمریکا، پس از نزدیک به سه ماه بستری بودن در بیمارستان، سخنگوی جاکوب زوما، رئیس جمهوری آفریقای جنوبی، گفت که ماندلا بامداد یکشنبه بیمارستان را ترک کرده است و از این پس در خانه اش در حومه ژوهانسبورگ تحت مراقبت خواهد بود. آقای ماندلا بدواً به سبب عفونت ریوی به بیمارستان انتقال یافته بود.

سخنگوی رئیس جمهوری آفریقای جنوبی گفته است تیم پزشکی ماندلا معتقد است که وی در خانه نیز به اندازه بیمارستان مورد مراقبت خواهد بود. وی همچنین نگرانی هایی را که در قبال سطح و میزان مراقبت های پزشکی در خانه ماندلا مطرح شده، بی اساس دانست.

وضع بالینی نلسون ماندلا همچنان بحرانی و هر از گاه ناپایدار توصیف شده است. اما به گفته سخنگوی ریاست جمهوری آفریقای جنوبی، خانه وی به تمام وسایل لازم برای مراقبت های ویژه پزشکی مجهز شده و اگر حال وی در آینده اقتضا کند و مراقبت در خانه ناکافی باشد، وی بار دیگر به بیمارستان انتقال خواهد یافت.

بیمارستان قلب پروتریا طی مدت بستری بودن آقای ماندلا در آن، شاهد آمد و رفت شمار بسیاری از کسانی بود که از جای جای جهان برای آرزوی تندرستی برای این نخستین رئیس جمهوری سیاهپوست آفریقای جنوبی به پروتریا سفر می کردند و مقابل بیمارستان جمع می شدند.

نلسون ماندلا که ۹۵ ساله است، نخستین بار در سال ۱۹۸۸ در زندان مسلول شد و از آن زمان تاکنون ریه هایش ضعیف و آسیب پذیر شد. طی چند ماه اخیر، این چهارمین مرتبه ای بوده که وی در بیمارستان بستری شده است.

گفتنی است که ماندلا به جرم مبارزه با تبعیض نژادی علیه سیاهان در کشورش ۲۷ سال زندانی شد و در سال ۱۹۹۴ به عنوان نخستین رئیس جمهوری سیاهپوست آفریقای جنوبی به این سمت برگزیده شد. او نزدیک به دو دهه است که از فعالیت سیاسی کناره گرفته و بازنشسته شده است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

گزارش مرخص شدن ماندلا از بیمارستان ‘نادرست است’

پزشکان مرگ مغزی ماندلا را تأیید کردند

بان کی مون از مردم جهان خواست برای نلسون ماندلا دعا کنند

وضعیت جسمی نلسون ماندلا ”بحرانی” است

درباره این مطلب نظر دهید