انتخاب زبان

آذربایجان شرقی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

مجموعه تاریخی کاروانسرای شاه عباسی اهر به حال خود رها شده است

Shah_Abbas_Caravansaray_Ahar

اویان نیوز: فرماندار شهرستان اهر گفت: مجموعه تاریخی کاروانسرای شاه عباسی اهر به حال خود رها شده است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، رضا صدیقی بعد از ظهر پنج شنبه در جلسه کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان اهر، کاروانسرای عظیم شاه عباسی را یکی از بناهای تاریخی اصلی و ثبت شده شهرستان اهر ذکر کرد و افزود: متأسفانه عدم واگذاری این مجموعه به بخش خصوصی و عدم بهره برداری از سوی خود سازمان این آثار منحصر به فرد با درب بسته در حال تخریب و از بین رفتن است.

رضا صدیقی گفت: متأسفانه با وجود تقاضای متعدد در جهت استفاده و بهره برداری از این مجموعه در جهت توسعه صنعت گردشگری تاکنون بلا استفاده مانده است.

رئیس کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری گفت: با وجود اینکه شهرستان اهر شاهراه گردشگری به مناطق گردشگری ارسباران و استان اردبیل و مناطق مرزی است، عدم استفاده بهینه از ظرفیت های شهرستان دراین حوزه باعث شده این شهرستان با وجود قابلیت ها و آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری نتواند از این امکانات بهره کافی و لازم را ببرد.

فرماندار اهر از ساخت اولین مجموعه نمایشگاه دائمی صنایع دستی این شهرستان در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر خبر داد و افزود: این پروژه همزمان با دومین همایش فرصت های سرمایه گذاری به بهره برداری می رسد.

رضا صدیقی همچنین با اشاره به پروژه مرمت و بازسازی آثار تاریخی اهر خواستار تسریع در اجرای پروژه های نیمه تمام این اداره در اهر شد.

در پایان این جلسه اعضای کارگروه از مجموعه فرهنگی تاریخی شیخ شهاب الدین محمود اهری و قسمت های آسیب دیده آن بازدید کردند.

درباره این مطلب نظر دهید