انتخاب زبان

اخبار

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

مجموعه جديد شعر اسماعيل جميلي در سایت آمازون عرضه شد

sevgi yazi

اویان نیوز: مجموعه شعر جدیدی از شاعر ملی آذربایجان اسماعیل جمیلی با عنوان سئوگی یازی (بهار عشق) توسط بنگاه بین المللی فروش کتاب آمازون عرضه شده است.

در مقدمه این کتاب، نوشته ای از استاد فقید محمد علی فرزانه تحت عنوان “اسماعیل جمیلی: ائلینین سسینه سس وئرن، یوردونون نیسگیللرینی اؤتن شاعر/ اسماعیل جمیلی: شاعر هم آواز ملتش و روایتگر حسرتهای سرزمینش” درج شده است که حاوی مطالب مفصلی در حق شاعر و مضامین شعرهایش میباشد.

در یکی از بندهای این نوشته از جمله گفته میشود: ”جمیلی نین شعری هر عنوان آلتیندا سؤیلنسه ده، او باشدان آیاغا و بوتونلوکده اویانیش و دیره نیش شعریدیر. جمیلی بو گونکو اویانیشین، بو گونکو اؤزونه قاییتماغین، اؤز ملی وارلیغینی، کیملیگینی، انسانی حقلرینی دریندن و هر طرفلی دوشونن و اونو الده ائتمکده یانیلمایان و یئنیلمه ین بیر خالقین یول گؤستریجی سیدیر/ سراسر شعر جمیلی تحت هر عنوانی که باشد، در تمامیتش شعر بیداری و مقاومت است. جمیلی در مرحله کنونی بیداری و باز گشت به خود، و درک عمیق و همه جانبه هستی ملی، هویت و حقوق انسانی خلقی که برای حصول به آن عقبگرد و شکست نمیشناسد، یک راهنما است. ”

کتاب سئوگی یازی در ۲۴۸ صفحه نشر شده و به قیمت ۶٫۶۵ دلار آمریکا بفروش میرسد.

در معرفی کتاب گفته شده: اسماعیل جمیلی در سال ۱۹۵۳ در آذربایجان جنوبی واقع در محدوده مرزهای ایران به دنیا آمده است. زبان مادری وی ترکی آذربایجانی است که استفاده از آن در مدارس توسط حکومت ایران ممنوع میباشد. بیش از سی میلیون نفر مردم آذربایجان جنوبی از زبان مادری و فرهنگ خود محروم شده اند. این اشعار تبلور تنفر عمیق در مقابل این بی عدالتی و ابراز امید برای آینده بهتر میباشد.

سفارش کتاب سئوگی یازی در آمازون

یورد نت

سابقه خبر در اویان نیوز:

یاساق سئوگی پیاسادا

آهنگی به مناسبت روز جهانی زبان مادری با شعری از اسماعیل جمیلی

انتشار کتاب شعر یاساق سئوگی (عشق ممنوعه) اسماعیل جمیلی

درباره این مطلب نظر دهید