انتخاب زبان

آخرین اخبار

مجوز فعالیت های فرهنگی آذربایجانی فقط از تبریز صادر می شود

اختصاصی اویان نیوز:اخذ مجوز برای هرگونه فعالیت درعرصه فرهنگ،ادب و هنر آذربایجان به شهر تبریز ارجاع داده می شود.

به گزارش خبرنگار اویان نیوزطبق تصمیمات جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،هرگونه فعالیت فرهنگی-هنری در شهرهای مختلف آذربایجان نیاز به اخذ مجوز از شهر تبریز دارد. در ماه های گذشته فعالین فرهنگی-هنری شهرهای اردبیل ، زنجان و اورمیه برای اخذ مجوز لازم جهت برگزاری کنسرت یا برپایی نمایشگاه و یا نشر کتاب از استان های مربوطه به شهر تبریز ارجاع داده شده اند.اداره اطلاعات تبریز نیز با همکاری نهادهای فرهنگی این شهر در مورد قبول یا رد اعطای مجوز به فعالیت های یاد شده کاملا مختار است.بدین ترتیب عملا مراحل کسب مجوز به علت فرایند بروکراتیک، پیچیده و نیز با ملاحظه مسائل امنیتی برای فعالین آذربایجانی غیر ممکن شده است و تنها برای چند مورد محدود به اعطای مجوز اجرای کنسرت و تئاتر برای هنرمندان شهر تبریز موافقت گردیده است. در همین راستا برخی از انتشارات آذربایجانی واقع در تهران ، برای اخذ مجوز انتشار کتب ترکی به مراجع مربوطه در شهر تبریز ارجاع داده شده اند.
بنا به گزارش خبرنگار اویان نیوز در شهر زنجان نیز ، برای نام گذاری فرزندان با اسامی ترکی ، کسب موافقت اداره ثبت استان آذربایجان شرقی و مراجع امنیتی-اطلاعاتی تبریز برای شهروندان زنجانی الزامی گردیده است.
در رابطه با مسائل امنیتی نیز تصمیم گیری در مورد هرگونه فعالیت ملی-مدنی مربوط به آذربایجان در سراسر ایران با محوریت اداره اطلاعات تبریز انجام می گیرد.در یکی از موارد حتی تایید صلاحیت یکی از نامزدهای انتخابات شورای شهر یکی از شهرهای آذربایجان غربی به تبریز ارجاع داده شده است.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

درباره این مطلب نظر دهید