انتخاب زبان

آذربایجان غربی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

محسن ذوالقدر:مرسدس بنز از من دعوت به همکاری کرد

اویان نیوز :محسن ذوالقدر مخترع جوان میاندوآبی،این روزها دغدغه اش ترمز خودرو شده است.وی می گوید ترمزی ساخته که از سایر ترمزهای مورد استفاده در صنعت خودروسازی از قبیلABS،EBD،ESPو…مطمئن تر،بهتر وکامل تر است. وی هم چنین ایمان به خدا،اراده قوی ،تلاش وکوشش واستقامت را رمز موفقیت خود عنوان کردو مدارکی را در مورد طرحهای خود به خبرنگار ما ارائه کرد ؛مشروح این مصاحبه را در زیر می خوانید:

زرین خبر:لطفاً خود را معرفی کنید.
باسلام،اینجانب محسن ذوالقدر هستم،متولد سال۱۳۵۸و۳۲ساله ومجرد هستم و درحال حاضر نیز دانشجوی رشته مکانیک خودرو در دانشگاه علمی-کاربردی شهرستان میاندوآب مشغول به تحصیل می باشم.

thum-917fba8067ec057d859-aks2_30534

زرین خبر:چه شد که به عنوان یک نخبه درشهرستان میاندوآب وحتی در سطح جهانی مطرح شدید؟ودر واقع رمز موفقیت خود را درچه می دانید؟
درابتداباید بگویم، که برای بدست آوردن روحیه قوی ورسیدن به هر موفقیتی ،نیاز حتمی انسان،اتصال به قدرت بی پایان خداوند است،چراکه لحظاتی در زندگی انسان بوجود می آیند که از اسباب ووسایل عادی کاری ساخته نیست وآنچه که دل انسان را آرام می کند؛یاد خداست وبه قول جناب «بروس بارتون»؛هرگز کسی به بدست آوردن دلپذیری نرسیده است،مگر آنکه در گوشه ای از وجودخود،به چیزی برتر از شرایط زمانه،ایمان داشته باشد.
من نیز با ایمان به خدا واتصال به قدرت لایزال الهی وبا استعانت از خداوند،وبا اراده ومطالعه واستعداد وتلاش وکوشش وبا صرف هزینه شخصی بدون حمایت کسی تا به امروز توانسته ام،هفت اختراع را در سطح کشوری وجهانی به ثبت برسانم واین موفقیت را لطف خدا می دانم.

زرین خبر:تا کنون چه طرحهاواختراعاتی را داشته اید وآیا طرحها وایده های جدیدی را نیز دارید؟
سیستم اتوماتیک هواگیری ترمز چهارکاناله با قابلیت هواگیری چهارکانال هیدرولیکی همزمان ویا هواگیری هرکانال تک به تک ورفع کمبود روغن ترمز در منبع در مواقع لزوم،سیستم هوشمند سه گانه چراغ ترمز عقب،تابلو ایست هوشمند منجی پلیس،سیستم هوشمند دیسک ولنت ترمز خنک کن،سیستم هوشمند جلوگیری از تصادفات اتوبانی وترافیکی،پمپ ترمزهوشمند چهار مداره،سیستم مدیریت الکترونیک قفل ترمز اختراعات وطرحهای بنده هستند که تاکنون ثبت شده اند ونیز بیش از۱۵۰ایده وطرح واختراع دارم که در صورت حمایت واقعی مسئولین می توانم آنها را به ثبت برسانم وعلاوه بر آنها برروی طرحهای دیگری نیز کار می کنم.

زرین خبر:در مورد سیستم ترمزEBLMS(سیستم مدیریت الکترونیک قفل ترمز ) که اخیراً در مسابقات جهانی چین هم مقام سوم را کسب کرد؛توضیحاتی را ارائه فرمائید.
درابتدا باید بگویم که خوشحالم توانستم با طرح خودم در مسابقات جهانی چین،افتخاری را برای کشورم کسب کنم.در مورد این سیستم هم باید گفت که امروزه برای کنترل و پایداری خودرو در شرایط بحرانی از سیستمهای پیشرفته ای استفاده می کنند . پایداری خودرو باعث ثبات حرکت خودرو در جاده های مارپیچ و در شرایط بد آب و هوایی می شود که در نتیجه کاهش تصادفات و تلفات جانی رانندگان و افراد را در پی دارد.

امروزه برای ایجاد پایداری از سیستمهای پیشرفته الکترونیکی ، مکانیکی استفاده میکنند. ترمزهای هیدرولیکی یکی از مهمترین و مطمئن ترین این ترمزهاست.سیستم ترمز مهمترین قسمت هر وسیله نقلیه است کار سیستم ترمز ایجاد شتاب منفی لازم برای توقف خودروی در حال حرکت است.علاوه بر متوقف کردن کامل خودرو، کنترل حرکت خودرو در سراشیبی، توقف مرحله ای و کاهش سرعت به اندازه دلخواه را می توان از وظایف اصلی این سیستم دانست. این سیستم برخلاف سیستم ترمز ضد قفل( ABS)، برنامه پایداری الکترونیکی(ESP) و سیستم کنترل کشش(TCS) که هرکدام دارای مزایا و معایبی میباشند؛معایب تمام آنها را پوشش داده و سیستم جدیدی را برای بالا بردن امنیت خودروها و وسایل نقلیه فراهم می نماید. این سیستم که با نام اختصاری ( EBLMS) تعریف میشود تحت شماره ( ۶۴۲۶۵) در (سازمان مالکیت صنعتی ایران ) تست و به ثبت رسیده است و جایگزین مطمئن تر و امن تری برای سیستم های ترمز است .

هم چنین سیستم EBLMSمیتواند در تمام کارخانجات تولید وسایل نقلیه و حتی هواپیما بکار گرفته شده و محصول جدیدی را در صنعت خودرو و هواپیما و ساخت قطعات برای جهانیان و سرمایه گذاران معرفی نماید.

زرین خبر:آیا تاکنون پیشنهادی برای استفاده از این اختراع و سایر اختراعاتتان از سوی خودروسازان داخلی وخارجی به شما ارائه شده است؟
با اینکه مصاحبه بنده در شماره۱۸۶مجله ایران خودرو در مورد سیستم هوشمند مدیریت الکترونیک قفل ترمز ونیز سایر طرحهایم چاپ شده است ولی تاکنون هیچ خودروساز داخلی هیچ پیشنهادی ارائه نکرده است؛ولی از کشورهای اروپایی وآمریکای شمالی چندین پیشنهاد دریافت کرده ام وحتی از شرکت مرسدس بنز آلمان دعوت کردند تا ادامه طراحی هایم را درآن کشور ادامه دهم؛ولی به دلیل عرق ملی وخدمت به وطنم وکشورم و نیز علاقه شخصی خودم برای فعالیت در قسمت پژوهش ایران خودرو وبه ثمر رساندن ایده هایم،وبا وجود صحبت با مسئولین کشوری واستانی تاکنون هیچ یشنهادی وحمایتی نشده است.

زرین خبر:امرار معاش شما چگونه است درحالی که دانشجو هستید؟
بنده شغل دیگری ندارم وباید بگویم هرچه پول داشتم برروی طرحم گذاشتم ودر نهایت مجبور شدم برای امرار معاش وگذران زندگی خود وخانواده ام،یک سال ونیم به رانندگی کامیون روی بیاورم .واکنون نیز از طریق فروش طرحهای خود به بچه پول دار ها وافراد سرمایه دار امرار معاش می کنم،درواقع آنها از طریق ثبت طرحهای بنده به اسم خود شاد می شوند ومن نیز از پول این طرحها برای امرار ومعاش وپیشبرد طرحهای وایده های برتر خودم استفاده می کنم و باید به شما بگویم که حتی خواهر بنده نیز جز نخبگان ومخترعین است ویک طرح نیز ثبت کرده اند .

award_30540
زرین خبر:آیا حمایتی از سوی مسئولین از شما انجام گرفته است؟
در طی نشستهای نخبگان وجلسات خصوصی با آقای جلالی،معاون محترم استانداری وفرماندار شهرستان میاندوآب،مشکلات خود ودوستان نخبه ام را به ایشان ارائه کرده ام وایشان نیز به درددل اینجانب گوش داده وباید بگویم که نظرشان برای حمایت از نخبگان مثبت است وما انتظار حمایت واقعی از مسئولین را داریم.

در صورت حمایت مسئولین ارجمند ما جوانان برای پیشرفت علمی کشور وایجاد نوآوری های جدید یا راه جدیدی پیدا می کنیم،یا راه جدیدی می گشائیم.

زرین خبر:نظرتان درمورد این جملات را بیان کیند:

اراده:قوی ترین اهرم وبرای رسیدن به موفقیت باید کار وتلاش وایمان وعقل سلیم داشت.

رموز موفقیت:مطالعه کن وقتی همه خوابند؛موفقیت به پیش رفتن است نه به انتها رسیدن

نشانه مهارت:داشتن بیشترین ها در مورد کوچکترین ها

خلاقیت:هرگاه بتوانیم از نیروی تخیل به همان اندازه استفاده کنیم که از نیروی بصری استفاده می کنیم هرکار انجام پذیر است.

عدم موفقیت:احساس منفی ترمز موفقیت ماست،ترمزهای خود را رها کنیم.

زرین خبر:و….

یک نقطه پایان یک جمله است ولی سه نقطه پایان هزار حرف نگفته!

زرین خبر: با تشکر از اینکه وقتتان را دراختیار ما گذاشتید.

medal_30557

درباره این مطلب نظر دهید