انتخاب زبان

آخرین اخبار

محمد خطیبی به 4ماه زندان محکوم شد

xetibb

اختصاصی اویان نیوز: محمد خطیبی فعال ملی – مدنی  آذربایجانی به ۴ ماه زندان محکوم گردید.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز محمد رهنمای خطیبی فعال ملی – مدنی آذربایجانی به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام از سوی  شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حملبر به ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شد. گفتنی است ۳ ماه از محکومیت وی بمدت ۲ سال تعلیق گشته است . استنادات فاضی حملبر، دیدار وی با فعالین مدنی آزاد شده، ارسال اس ام اس دراتباط با زندانیان سیاسی و همکاری با نشریه سوسما عنوان شده است .

محمد خطیبی ۱۹دی۹۱، در منزل پدری خود در تبریز بازداشت و پس از بازجویی های متعدد در اداره اطلاعات تبریز ۱۹ بهمن ۹۱ به قید وثیقه ۵۰۰ میلیون ریالی از زندان مرکزی تبریزآزاد شد . جلسه رسیدگی به اتهام محمد خطیبی  ۲۱ فروردین ۹۲ در شعبه یک دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حملبر برگزار گردید.

 پیشتر نیز این فعال مدنی در جریان اعتراض به خشکاندن دریاچه اورمیه در ۱۳ فروردین۹۰ نیز بازداشت شده بود . همچنین در تیر ماه ۹۱ و همزمان با دستگیری های گسترده فعالین مدنی شهرستان سراب، مامورین امنیتی با ورود به منزل محمد خطیبی٬خانه وی را مورد تفتیش قرار داده بودند اما موفق به دستگیری  نشده بودند .این فعال مدنی یکی از بازداشت شدگان  کافه یانار بوده که به قید وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شده است .

وکالت پرونده این فعال مدنی  را فاطمه ستاری و سیما باغبان خطیبی بر عهده دارند .

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

سوابق خبر در اویان نیوز:

دادگاه محمد خطیبی برگزار شد

محمد خطیبی آزاد شد

محمد خطیبی به زندان مرکزی تبریز منتقل شد

 انتقال محمد خطیبی به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز

دستگیری فعال ملی – مدنی آذربایجانی محمد خطیبی

xetibb

hokme xetibi

درباره این مطلب نظر دهید