انتخاب زبان

آخرین اخبار

محکومیت بابک بقایی در دادگاه انقلاب سراب

indir

اویان نیوز:دادگاه انقلاب شهرستان سراب به ریاست قاضی خاطری (رئیس دادگستری سراب) طی دادنامه ای ،حکم به محکومیت بابک بقایی فعال مدنی آذربایجان به شش ماه حبس تعزیری به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام داد .

پیشتر حامد ملک آبادی دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه تبریز نیز در هشتم مردادماه سال ۹۱ توسط مامورین اداره ی اطلاعات سراب از منزل پدری اش و بدون ارائه ی حکم جلب، دستگیر شده و با وجود معلولیت شدید جسمانی چند روز در اداره ی اطلاعات سراب تحت بازجویی و شکنجه قرار گرفته است. سپس به دستور دادستان سراب جهت تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره ی اطلاعات تبریز قرارگرفته است که فعلا با قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون ریالی آزاد شده است .این دستگیری در راستای برخورد با فعالان مدنی آذربایجان در شهر سراب بوده و در این شهرستان ۱۰ نفر از فعالین دستگیرشده و درحال محاکمه می باشند.

اتهام این فعال مدنی فعالیت تبلیغی علیه نظام و عضویت در گروه های غیر قانونی بوده است. ۱۸ دیماه ۹۱ در دادگاه انقلاب سراب به این اتهامات با حضور وکیلش آقای علی عباس زاده رسیدگی شده و نامبرده از اتهام عضویت در گروه های غیر قانونی به دلیل فقد دلیل اثباتی در توجه اتهام، تبرئه شده است . با این وصف، دادگاه به اتهام واهی دیگر ی مبنی بر فعالیت تبلیغی علیه نظام به بهانه ارسال پیامک در مناسبتهای ملی و اعتراض به خشک شدن دریاچه اورمیه وشرکت در کلاسهای آموزش زبان ترکی وتاریخ و ادبیات آذربایجان و نوشتن مقالات علمی در سایت سارابلی مستند به گزارش کذب اداره های اطلاعات سراب و تبریز، رای به محکومیت ایشان به شش ماه حبس تعزیری داده است.قاضی دادگاه بدون توجه به دفاعیات متهم و وکیلش و با هدف مقابله با گسترش روز افزون حرکت ملی آذربایجان در شهرها بویژه در شهر سراب و در جهت ارعاب سایر جوانان فعال مدنی شهرستان سراب در روزهای پایانی اسفند ۹۱ اقدام به صدور این رای نموده است .جلسه رسیدگی به اتهام این فعال مدنی آذربایجان با توهین و پرخاشگری ، تمسخر سایر فعالین حرکت ملی و تهدید قاضی رسیدگی کننده همراه بوده است .
68c5f3c036a79dfabffc08c3f57c8e94

گوناز تی وی – نقی محمودی

درباره این مطلب نظر دهید