انتخاب زبان

آخرین اخبار

مخالفت دادستان سراب با مرخصی استعلاجی علی صمدپور / وخامت وضعیت جسمانی این فعال مدنی

علی-صمدپور

اویان نیوز: روز گذشته دادستان عمومی و انقلاب دادگستری شهرستان سراب با مرخصی استعلاجی علی صمدپور فعال ملی – مدنی آذربایجانی حاضر در زندان سراب مخالفت نمود.

بنا به اطلاع اویان نیوز، سه شنبه ۱۵بهمن۹۲ محمد شکری دادستان عمومی و انقلاب دادگستری شهرستان سراب به رغم وخامت وضعیت جسمانی علی صمدپور فعال ملی – مدنی آذربایجانی محبوس در زندان سراب مخالفت نمود.

براساس این گزارش، با وجود ارائه ی مدارک و اسناد پزشکی مبنی سابقه ی صرع و میگرن شدید، همچنین تاکید بهدار زندان بر معالجه هر چه سریع تر وی در خارج از زندان، دادستان سراب با مرخصی وی مخالفت نموده و به این فعال آذربایجانی عنوان نموده : « اگر جان به جان آفرین تسلیم کنی، باز هم با مرخصی استعلاجی تو مخالفت و بهر نحو ممکن از آن ممانعت خواهم کرد.»

پیش از این مسئولان زندان سراب با درخواست مرخصی استعلاجی علی صمدپور موافقت نموده بودند.

بر اساس اظهار خانواده وی، علی صمدپور دارای بیماری میگرن شدید بوده و بدلیل وضعیت نامناسب بهداشتی در زندان سراب دستگاه گوارشی وی دچار عفونت شده است.

علاوه بر علی صمدپور، جمال موسوی نژاد، حمید توحیدی و سهند معالی ۳ تن دیگر از فعالان ملی آذربایجانی در زندان سراب در حالی دوران محکومیت خود را سپری می کنند که در زندان سراب دچار بیماری های عفونی شده اند.

شنبه ۱۳مهر۹۲ علی صمدپور فعال ملی – مدنی آذربایجانی ساکن سراب از بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر به زندان سراب منتقل شد.

وی روز ۷مهر۹۲ توسط ماموران امنیتی در شهرستان سراب بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر انتقال یافت.

روز ۳مهر۹۲ حکم ۲ سال حبس تعزیری علی صمد پور در شعبه ۶ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی تایید گردید.

رحمان خاطری دادرس دادگاه انقلاب سراب علی صمد پور را به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام و توهین به رهبری به ۲ سال حبس تعزیری محکوم نمود.

علی صمد پور روز ۴خرداد۹۱  به همراه چندین فعال ملی – مدنی آذربایجانی توسط ماموران امنیتی در سراب بازداشت و به اداره اطلاعات تبریز منتقل شده بود.

وی پس از ۵ ماه بازداشت موقت به قید وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی از زندان سراب آزاد شد.

علی صمدپور که از بیماری غش رنج می برد در مدت بازداشت به دلیل اعمال فشار و شکنجه ماموران امنیتی اداره اطلاعات تبریز دوبار بیهوش و به بیمارستان امام رضا تبریز منتقل شده بود. وی یکبار نیز به دلیل ضرب و شتم ماموران زندان سراب بیهوش و به بیمارستان امام خمینی سراب منتقل شده بود.

در خرداد سال ۹۱ نزدیک به ۴۰ تن از فعالین آذربایجانی توسط ماموران امنیتی در سراب بازداشت شده بودند.

       استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ”اویان نیوز ” مجاز است.

 

  سابقه خبر در اویان نیوز:

زندان سراب : وخامت وضعیت جسمانی فعالان دربند آذربایجانی / شرایط نگران کننده و سرمای طاقت فرسا

علی صمدپور فعال مدنی آذربایجانی به زندان سراب منتقل شد

علی صمد پور و سهند معالی بازداشت شدند

سراب : حکم ۶ سال زندان ۴ تن از فعالان آذربایجانی تایید شد

 سراب: ۶ سال زندان برای ۴ فعال آذربایجانی

درباره این مطلب نظر دهید