انتخاب زبان

آخرین اخبار

مخالفت دوباره با آزادی مشروط آیت مهرعلی بیگلو

yurush mehreli beyli11

اویان نیوز: دادگاه انقلاب با درخواست آزادی مشروط آیت مهرعلی بیگلو زندانی سیاسی آذربایجانی در زندان تبریز مخالفت کرد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از هرانا، دادگاه انقلاب با درخواست آزادی مشروط آیت مهرعلی بیگلو، فعال هویت طلب محبوس در زندان تبریز مخالفت کرد.

پیشتر و در شهریور سال جاری این سایت گزارش کرده بود، دستگاه قضایی با آزادی مشروط این فعال «پس از گذراندن یک سوم حکم خود مخالفت کرده و تقاضای او را رد کرده است.»

پس از آن سایت هرانا از طرح دوباره تقاضای آزادی مشروط آیت مهرعلی بیگلو خبر داده و نوشت: « تقاضای او در حال بررسی و طی مراحل اداری خود است.»

آیت مهرعلی بیگلو در حال گذراندان دوران محکومیت خود در زندان مرکزی تبریز است.

روز ۹اردیبهشت۹۲ قاضی باقرپور، رئیس شعبه‌ی سوم دادگاه انقلاب تبریز، آیت(یوروش) مهرعلی بیگلو را به همراه شهرام رادمهر، محمود فضلی، لطیف حسنی و بهبود قلیزاده به اتهام تشکیل گروه غیرقانونی به ۸ سال حبس تعزیری و به اتهام تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به ۱ سال حبس تعزیری و مجموعاً به ۹ سال حبس تعزیری محکوم نمود.

حکم ۹ ساله این فعال مدنی پس از تجمیع احکام صادره به ۸ سال زندان تقلیل پیدا کرده است.

محمود فضلی دیگر فعال محکوم در این پرونده روز ۳۰شهریور۹۴ پس از تحمل ۲ سال و هشت ماه حبس با آزادی مشروط از زندان مرکزی تبریز آزاد شد.

پیشتر آیت مهرعلی بیگلو، روز ۲۰اردیبهشت٨۹ در منزل شخصی خود در شهر صوفیان از توابع شهرستان تبریز بازداشت و به اطلاعات تبریز منتقل شده بود.

این فعال مدنی همچنین در مراسم بزرگداشت پروفسور زهتابی در ۲۱آذر۸۱ و گردهمایی ساله قلعه بابک در تیرماه ۸۳ بازداشت و به احکام حبس محکوم گردیده بود.

آیت مهر علی بیگلو مدیر مسئول سابق نشریه دانشجویی قوپوز، فارغ التحصیل فوق لیسانس مدیریت از دانشگاه تربیت مدرس تهران و اهل جلفا است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

لطیف حسنی به مرخصی اعزام شد

سوابق خبری تا شهریور ۹۴

درباره این مطلب نظر دهید