انتخاب زبان

آخرین اخبار

مختار ابراهیمی از زندان مهاباد آزاد شد

muxtar ibrahimi

اختصاصی اویان نیوز: مختار ابراهیمی فعال ملی – مدنی آذربایجانی پس از گذراندان دوران محکومیت خود از زندان شهر مهاباد آزاد شد.

بنا به اطلاع اویان نیوز، دوشنبه ۱۳بهمن۹۳ مختار ابراهیمی فعال ملی – مدنی آذربایجانی اهل مراغه پس از پایان دوران محکومیت خود از زندان شهر مهاباد آزاد شد.

وی از روز ۲۳دی۹۳ با مرخصی پایان حبس از زندان مهاباد آزاد و روز ۱۳بهمن۹۳ با پایان دوران محکومیت خود از این زندان تسویه نمود.

وی روز ۱۶آبان۹۳ برای گذراندن دوران محکومیت ۳ ماه و ۱ روزه، به زندان شهر مهاباد منتقل گردید.

این فعال آذربایجانی به همراه حبیب منافی آذر، جواد سودبر، داریوش عندلیبیان و یوسف مختاری روز ۲۱آذر۹۲ همزمان با سالروز تشکیل حکومت ملی آذربایجان به هنگام حضور در مراسمی که به همین مناسبت بر سر مزار «خانعلی مطیعی» یکی از شهدای این واقعه در روستای قجلو در شهرستان میاندوآب ترتیب داده شده بود، توسط ماموران نیروی انتظامی بازداشت شد.

فروردین ماه سال جاری قاضی جوادی کیا رئیس شعبه اول دادگاه انقلاب مهاباد حبیب منافی آذر، داریوش عندلیبیان، جواد سودبر، مختار ابراهیمی و یوسف مختاری ۵ تن از فعالان مدنی آذربایجانی را در مجموع به ۲۱ماه حبس تعزیری محکوم نمود.

اتهام ایشان عضویت در دسته و یا جمعیت به قصد بر هم زدن امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام عنوان شده بود.

مختار ابراهیمی به همراه حبیب منافی آذر، جواد سودبر و یوسف مختاری به ۳ ماه و ۱ روز حبس تعزیری و داریوش عندلیبیان به ۹ ماه حبس تعزیری محکوم شدند.

این حکم در شعبه دهم دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان غربی عینا تایید شد.

«خانعلی مطیعی» مسئول تلگراف خانه در دوران حکومت ملی آذربایجان بود که از شخص پیشه وری نشان افتخار ۲۱ آذر را دریافت کرده بود. وی پس از سقوط حکومت ملی در شهر میاندوآب از سوی قوای شاهنشاهی به دار آویخته شد.

سابقه خبر در اویان نیوز:

مختار ابراهیمی روانه زندان مهاباد شد

داریوش عندلیبیان به زندان مهاباد منتقل شد

قوشاچای: احکام زندان ۵ تن از فعالان مدنی آذربایجانی تایید شد

قوشاچای : ۲۱ ماه حبس برای ۵ تن از فعالان مدنی آذربایجانی

قوشاچای : ۵ فعال آذربایجانی آزاد شدند

قوشاچای : ۵ فعال آذربایجانی در دادگاه تفهیم اتهام شدند/ ضرب و شتم شدید حبیب منافی آذر

قوشاچای : بازداشت فعالان آذربایجانی در سالروز تشکیل حکومت ملی آذربایجان

درباره این مطلب نظر دهید