انتخاب زبان

بهداشت و سلامت

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

مدیرکل بهزیستی استان زنجان: ۳۰ درصد از سالمندان تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند

اویان

اویان نیوز: به گفته مدیرکل بهزیستی استان زنجان نزدیک به یک سوم سالمندان بازنشسته کشوری تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از مهر، محمد محمدی قیداری ظهر شنبه ۹بهمن۹۵ در کمیسیون بررسی خانه سالمندان با اشاره به اینکه برخی از سالمندان بازنشسته کشوری، تامین اجتماعی و برخی نیز تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد هستند ولی ۳۰ درصد از سالمندان تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند افزود: افزایش امید به زندگی سالمندان در کشور مشهود است که در حدود ۷۹ تا ۸۰‌ سال افزایش یافته است .

محمدی قیداری یادآور شد: طی بررسی‌های انجام شده برخی از سالمندان بازنشسته کشوری، تامین اجتماعی و برخی نیز تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد هستند ولی ۳۰ درصد از سالمندان تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستندو باید حمایت شوند.

و ی گفت: با افزایش سالمندی جمعیت فعال کاهش می‌یابد و برای کنترل این مهم نباید نیروی کار ماهر را در سن ۶۰ سالگی بازنشسته کنیم.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: سیاست این سازمان واگذاری مراکز به بخش خصوصی است و بخشی از جوانان به دلیل نداشتن شغل و اشتغال به این سمت گرایش پیدا می کنند.

محمدی قیداری افزود: سونامی سالمندی در راه است و باید از هم اکنون برای این موضوع برنامه هایی داشته باشیم و محیط های دوستدار با سالمندی را ایجاد کنیم.

درباره این مطلب نظر دهید